Ludowy Zespół Sportowy Pątnów

Ludowy Zespół Sportowy Pątnów istnieje od 1968 roku. Obecnie rozgrywki odbywają się na poziomie B-klasy okręgu sieradzkiego. Aktualnie prezesem LZS-u jest Grzegorz Beśka. Przejął kierownictwo nad zespołem od Macieja Jabłońskiego. Wcześniej osobami dbającymi o losy klubu byli Paweł Więcław i Łukasz Wieczorek.

Kadra liczy 25 zawodników drużyny seniorskiej i 20 zawodników drużyny juniorskiej. W większości są to młodzi chłopcy z terenu gminy Pątnów, ale grali u nas również zawodnicy z innych gmin. Do tej pory największym sukcesem LZS-u był awans z klasy C do klasy B, który miał miejsce 15 lat temu oraz awans do ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski w 2018/19 r.

W latach obecnych cieszymy się coraz większą popularnością i mamy coraz większą rzeszę kibiców. Trzeba podkreślić, że do LZS Pątnów dołącza coraz więcej młodych zdolnych graczy, którzy wyrażają chęć do gry w drużynie z zegarem słonecznym na piersi. Warto też dodać, że od dwóch lat drużyna kończy zmagania ligowe nie spadając z ligowego podium.

Z chęcią promujemy sport i rozwój fizyczny w gminie Pątnów z pomocą gminnych władz. Niestety nasz klub należy do ubogich. Nie posiadamy odpowiednich szatni, brakuje sprzętu sportowego. Z plusów możemy pochwalić się jednym z ładniejszych boisk w naszym okręgu, a już w tym roku powstanie piękny obiekt z nowymi trybunami, odnowioną bieżnią  oraz nowoczesnym zapleczem sanitarno-szatniowym.