Dzień Flagi RP 2024 – wywieś swoją biało-czerwoną!

Dzień Flagi RP 2024 – wywieś swoją biało-czerwoną!

Polska: Biało-Czerwoni! To hasło zagrzewa nas do podejmowania wyzwań – tych dużych i tych małych. Biuro „Niepodległa” już po raz szósty zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Gdziekolwiek jesteśmy 2 maja połączmy się w wielką biało-czerwoną rodzinę i nie zapomnijmy wywiesić flagi! A gdy już to zrobimy, podzielmy się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

BIAŁO-CZERWONA NA MORZU, W GÓRACH I NA KSIĘŻYCU!

Choć każdy z nas robi coś innego i ma inne talenty, nasze barwy narodowe jednoczą nas w biało-czerwonej wspólnocie. Czy wspinamy się na najwyższe szczyty, czy opływamy samotnie świat łodzią, czy po prostu pamiętamy o zawieszeniu flagi przed wejściem do klatki w bloku. Co roku w akcję #mojaflaga włączają się sportowcy, artyści i lokalni działacze. Spotem z udziałem wyjątkowych postaci Biuro “Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia 2 maja Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej.

W tym roku kampanię wspierają Adam Bielecki – himalaista, zdobywca pięciu ośmiotysięczników, w tym dwóch w pierwszym wejściu zimowym; Joanna Pajkowska – żeglarka, jedyna Polka, która samotnie opłynęła świat bez zawijania do portów oraz Sławosz Uznański – astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, który niebawem poleci w kosmos.

DZIEŃ FLAGI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ 2024

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej to święto ustanowione w 2004 roku. 2 maja Polki i Polacy malują Polskę i świat na biało i czerwono – jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Prosty gest wyeksponowania flagi podkreśla naszą narodową wspólnotę i pozwala każdemu być ambasadorem polskości. Biuro „Niepodległa” od 2018 roku koordynuje akcję #mojaflaga, zachęcając rodaków do świętowania Dnia Flagi i dzielenia się fotografiami swoich flag w social mediach z hasztagiem #mojaflaga.

W 2024 roku i Ty dołącz do akcji #mojaflaga! Świętujmy razem!

Pobierz PLAKAT AKCJI #MOJAFLAGA do druku.

Kampanię sfinansowano ze środków budżetu państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.