„Monografia Gminy Pątnów”

„Monografia Gminy Pątnów”

 

Szanowni Mieszkańcy,

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy w Pątnowie na sekretariacie w godzinach pracy urzędu istnieje możliwość otrzymania bezpłatnie 2-tomowej „Monografii Gminy Pątnów”. Warunkiem otrzymania książek za darmo jest okazanie starych zdjęć rodzinnych, map, medali, legitymacji różnego rodzaju lub innych starych dokumentów, w posiadaniu których Państwo jesteście. Skanujemy lub fotografujemy te pamiątki, opisujemy i oddajemy każdemu tego samego dnia. Takie zasady otrzymania bezpłatnie dotyczą wszystkich mieszkańców gminy Pątnów.

Zachęcamy do nabywania „Monografii Gminy Pątnów” w godzinach pracy urzędu lub kontakt telefoniczny (43) 886 52 50.

Natomiast osoby spoza gminy mogą nabyć książki za symboliczną „cegiełkę” w Gminnej Bibliotece w Pątnowie, tel. (43) 886 53 56.

Jesteśmy dumni, że po pięciu latach prac, w końcu ukazało się drukiem popularnonaukowe opracowanie, wspaniały zbiór zdjęć, map, ale przede wszystkim ciekawych i szczegółowych informacji o miejscowościach należących do gminy Pątnów i jej dawnych mieszkańcach.

„Monografia Gminy Pątnów” to dogłębnie opracowana historia od czasów najdawniejszych, przez okres staropolski, rozbiorów, międzywojenny, okupacji aż po czasy współczesne. Tom I poświęcony jest historii od czasów archeologicznych do początków 2023 roku. Natomiast tom II zawiera spojrzenie na gminę Pątnów z różnej perspektywy np. zabytków, dziejów kościoła, kultury duchowej i materialnej wsi czy literatury.

 

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia nas w urzędzie lub bibliotece.

Jednocześnie dziękujemy wszystkim tym osobom, które już odebrały „Monografię” i podzieliły się z nami swoimi zdjęciami lub innymi pamiątkami. Pozyskane od Mieszkańców materiały znajdą się w albumie zdjęciowym, który planujemy wydać, być może jeszcze w tym roku.