Rodzinny Rajd Rowerowy – ścieżkami Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

Rodzinny Rajd Rowerowy – ścieżkami Załęczańskiego Parku Krajobrazowego

 

2 września br. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy – ścieżkami Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Miłośników Wsi Kałuże i Doliny Objawienia, które to na ten cel pozyskało dotację ze środków budżetowych Powiatu Wieluńskiego w wysokości 3 000,00 zł.

Uczestnicy w sobotę o godz. 10:00 wystartowali z parkingu w Dolinie Objawienia w Kałużach. Na czele grupy jechał Wójt Gminy Pątnów – Jacek Olczyk, który podczas rajdu pełnił rolę przewodnika po Załęczańskim Parku Krajobrazowym. W połowie trasy został przygotowany punkt odpoczynkowy, gdzie uczestnicy mogli odpocząć i poczęstować się wypiekami oraz napojami przygotowanymi przez członków Stowarzyszenia Miłośników Wsi Kałuże i Doliny Objawienia. Podczas przystanku w Załęczu Wielkim wszyscy zebrani udali się na teren przy Pomniku Żołnierzy Armii Łódź, aby tam oddać hołd poległym. Wójt Gminy Pątnów, Sołtys wsi Kałuże – Zygmunt Plewa, Sołtys wsi Załęcze Wielkie – Henryk Sobera, wraz z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej w Załęczu Wielkim złożyli przy pomniku kwiaty. Na miejscu obecni byli również harcerze, którzy pełnili wartę przy pomniku. Następnie Wójt przybliżył zebranym historię tegoż miejsca, w szczególności skupił się na losach mieszkańców wsi i okolicznych wiosek podczas II wojny światowej. Była to niesamowicie cenna lekcja, szczególnie dla najmłodszych uczestników rajdu. Po chwili odpoczynku rowerzyści ruszyli w dalszą drogę, aby później móc przekroczyć metę już na parkingu w Dolinie Objawienia, gdzie czekał na nich poczęstunek regeneracyjny przygotowany przez członków stowarzyszenia. Podczas rajdu nie zabrakło także konkursów i zabaw rekreacyjnych dla uczestników.

Uczestnicy rajdu mimo, że zmęczeni to jednocześnie byli bardzo zadowoleni z całego przedsięwzięcia, a więc pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy zaliczamy do udanych!