Rok szkolny 2023/2024 w Gminie Pątnów rozpoczęty

Rok szkolny 2023/2024 w Gminie Pątnów rozpoczęty

 

W dniu 4 września 2023 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny – 2023/2024. Po wakacjach, pełnych radości i chwil wypoczynku, nadszedł czas powrotu do szkolnej rzeczywistości, która może być równie barwna i inspirująca.

Nowy rok szkolny to czas nowych możliwości. Wszyscy razem, wspólnymi siłami, postarajmy się, aby kolejny rok szkolny upłynął spokojnie, a dzięki inspirującym lekcjom i ciekawym projektom będziemy mogli myśleć o kolejnych sukcesach.

W ubiegłym roku szkolnym jednym z wielu sukcesów był dla naszej gminy egzamin ósmoklasisty. Jesteśmy dumni z wyników jakie uczniowie osiągnęli. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pracę jaką włożyli aby dobrze przygotować swoich uczniów do egzaminów.

W powiecie wieluńskim język polski uczniowie z gminy Pątnów napisali na  70 %, co daje im pierwsze miejsce wśród gmin razem z gminą Wieluń – obszar wiejski. Egzamin z języka polskiego uczniowie naszej gminy napisali o 4 punkty procentowe więcej niż średnia krajowa, o 6 punktów więcej niż średnia wojewódzka i powiatowa.

W przypadku egzaminu z matematyki uczniowie z naszej gminy poradzili sobie z nim na 56 %, co daje wynik drugi w powiecie wieluńskim. Egzamin z matematyki nasi uczniowie napisali o 3 punkty procentowe lepiej niż w kraju o 2 punkty procentowe lepiej niż w województwie i o 3 punkty procentowe lepiej niż w powiecie.

Najtrudniej chyba było uczniom z naszej gminy na egzaminie z języka angielskiego. Egzamin ten zdali na 60 %  co daje im 5 miejsce w powiecie. Średni wynik z egzaminu  jest o  2 punkty procentowe mniejszy niż średnia krajowa i powiatowa a o 5 punktów mniej niż średnia wojewódzka.

Szkoła to jednak nie tylko nauka, ale też miejsce, gdzie możemy spotkać życzliwych ludzi, nawiązywać prawdziwe przyjaźnie i dzielić się swoimi pasjami z innymi. Mam nadzieję, że każdy z Was, drodzy Uczniowie odnajdzie swoje miejsce w szkolnej społeczności, będzie doceniany za swoje zaangażowanie i sukcesy.

Życzę wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oświaty i Uczniom, wytrwałości w realizowaniu swoich postanowień, konsekwentnego dążenia do celu oraz ogromu pozytywnej energii, którą razem zamienimy na twórcze i efektywne działania w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Jacek Olczyk
Wójt Gminy Pątnów