Szampan z serwatki w wykonaniu KGW Kałuże

Szampan z serwatki w wykonaniu KGW Kałuże

W lipcu br. w Sieradzu odbyła się II edycja „Łódzkiego Festiwalu Mleka”, w którym gminę Pątnów reprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Kamionki i Kałuż. Na odwiedzających miejsce imprezy czekały wykłady, pokaz sprzętu rolniczego a przede wszystkim degustacja produktów mleczarskich i konkurs, w którym brały udział KGW.

Zadaniem tego festiwalu jest promocja polskich produktów, zdrowych, smacznych i pełnych wartości odżywczych. Wydarzenie to skierowane jest do producentów mleka, rolników oraz konsumentów.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały potrawy bazujące na produktach mleczarskich.

Panie z Kamionki przygotowały m.in. chłodnik z buraka i sernik staropolski. W chłodniku był m.in. burak, ogórek, rzodkiewka, koper, pietruszka i tajemniczy składnik tak mówiła Magdalena Ciosek – przedstawicielka KGW Kamionka.

Koło Gospodyń Wiejskich Kałuże zaskoczyło komisję szampanem z serwatki z winogronem, później był chłodnik na bazie maślanki, arbuza, pieczonej papryki i pomidorów, na deser panie przygotowały kluski leniwe z serem podawane z bitą śmietaną z jagodami lub z rozpuszczonym masłem, cynamonem i cukrem.

Na blisko 40 KGW zterenu całego województwa łódzkiego, 10 najlepszych zostało nagrodzonych. Nagroda, która trafiła do rąk KGW Kałuże za przygotowane produkty to  gofrownica wartości 1.500 zł.

Gratulujemy pomysłowości i wyobraźni, których w kuchni nie powinno zabraknąć.

Zdjęcie: Radio ZW