Złote Gody w Gminie Pątnów

Złote Gody w Gminie Pątnów

Małżeńskie pary, które pół wieku temu przysięgały sobie wierność, 14 września 2021 r. uczciły piękną rocznicę Złotych Godów. Wzruszająca uroczystość miała miejsce w Sali Restauracyjnej i Bankietowej Załęcze w Załęczu Małym, z udziałem Wójta Gminy Pątnów – Jacka Olczyka, Starosty Powiatu Wieluńskiego – Marka Kielera, Przedstawiciela Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  – Pawła Rychlika, Radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego  – Andrzeja Chowisa i Edwarda Kiedosa,  Przewodniczącego Rady Gminy Pątnów  – Grzegorza Pietrzyńskiego, Sekretarza Gminy Pątnów  – Iwony Napieraj, Skarbnika Gminy Pątnów  – Aleksandry Kasprzak oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Pątnowie  – Doroty Kuli.

Pięćdziesięcioletni staż małżeński był podstawą do wystąpienia Wójta Gminy Pątnów z wnioskiem o nadanie kilkunastu parom odznaczeń państwowych, Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Podczas wtorkowej uroczystości medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczał Starosta Powiatu Wieluńskiego Pan Marek Kieler i Wójt Gminy Pątnów Pan Jacek Olczyk.

Wśród małżeństw, które 50 lat temu powiedziały sobie sakramentalne „tak” znaleźli się:

 1. Zofia i Wiesław Sładkowie
 2. Irena i Jan Michnikowie
 3. Barbara i Józef Polakowie
 4. Genowefa i Wiesław Kotowscy
 5. Marianna i Lucjan Rzepkowie
 6. Wanda i Piotr Ignasiakowie
 7. Krystyna i Franciszek Szeclowie
 8. Jadwiga i Jan Wiśniewscy
 9. Janina i Jerzy Bieniasowie
 10. Krystyna i Antoni Gmyrkowie
 11. Teresa i Zbigniew Sztukowie
 12. Marianna i Józef Mońkowie
 13. Marianna i Henryk Derdowie
 14. Bożena i Jan Stasiakowie
 15. Halina i Józef Pakułowie
 16. Halina i Marian Walochowie
 17. Halina i Jan Stasiakowie
 18. Halina i Jan Podymowie
 19. Grażyna i Antoni Sobańtkowie

Minęło już pół wieku, Szanowni Jubilaci, od czasu, kiedy wiedzeni uczuciem, zaufaniem i miłością , powiedzieliście sobie „tak”, włożyliście obrączki na pamiątkę przysięgi i wstąpiliście na nową drogę życia. Dzisiejszy Jubileusz jest szczególną okazją do tego, aby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęli Państwo przez ostatnie kilkadziesiąt lat, podzielić swoimi refleksjami i doświadczeniami. Składam wam najserdeczniejsze gratulacje za tak piękną i wspólną drogę życia –  życzył Wójt Gminy Pątnów Pan Jacek Olczyk.

Do życzeń dołączyli się kolejni goście: Starosta Powiatu Wieluńskiego, Radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, Przedstawiciel Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Przewodniczący Rady Gminy Pątnów.

Po dekoracji par medalami nie mogło zabraknąć tradycyjnego toastu z życzeniami, lampki szampana, wyjątkowego tortu. Uroczystość uświetnił swoim występem zespół „Załęczanie”, który porwał niemalże wszystkie pary do tańca. Jubilaci pytani o receptę na długie i szczęśliwe małżeństwo obok miłości wymieniali tolerancję, wyrozumiałość i konieczny warunek: umiejętność kompromisu.

Nie wszystkie pary Jubilatów mogły uczestniczyć  w uroczystości w dniu 14.09.2021 r. Trzy pary przybyły w dniu 23.09.2021 r. do Urzędu Gminy Pątnów, gdzie zostały udekorowane przez Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Dostojnym Jubilatom gratulujemy wspólnie przeżytych 50 lat i życzymy wiele zdrowia i pomyślności na kolejne lata.