Kolejny budynek w naszej gminie zmienia swój wygląd

Kolejny budynek w naszej gminie zmienia swój wygląd

 

Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Od czerwca trwają prace termomodernizacyjne w budynku przedszkola w Grębieniu. Inwestycja jest częścią większego projektu współfinansowanego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach wspomnianego projektu w przyszłym roku będziemy jeszcze termomodernizować budynki w Popowicach i Załęczu Wielkim.

Zadanie realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane DEKARZ z Sieradza. Inwestycja zostanie wykonana za kwotę 296.838,98 zł, z czego 55% kosztów gmina pozyskała z budżetu państwa z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakończyły się już prace związane z ociepleniem fundamentów oraz wymianą stolarki. Swój ostateczny wygląd zyskała również ściana wschodnia budynku. Obecnie trwają place malarskie na ścianie północnej, prace termomodernizacyjne na ścianach zachodniej i południowej. Układany jest chodnik stanowiący dojście do przedszkola, aby pierwszego września dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do swojej sali zabaw. Trwa ocieplanie stropu. Wykonana jest także nowa instalacja odgromowa i obróbki blacharskie.

Wszystkie prace mają zakończyć się do 30 września 2021 r.

W pierwszych dniach października zaprezentujemy Państwu na naszej stronie budynek przedszkola w Grębieniu w nowej odsłonie.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć w celu pokazania na jakim etapie jest obecnie inwestycja.