Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gminie Pątnów 2019

30 czerwca 2019 r. na stadionie sportowym w Pątnowie rozegrane zostały zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w których udział wzięło 9 jednostek OSP z terenu Gminy Pątnów. Zawody zostały rozegrane we dwóch konkurencjach, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Była to świetna okazja do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków. Sztafeta pożarnicza polegała na przebiegnięciu wymierzonych odcinków z przeszkodami i zadaniami do wykonania przez dziewięciu strażaków, natomiast ćwiczenie bojowe obejmowało sprawienie linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio złamanie tarczy oraz przewrócenie pachołków.
Uroczyste otwarcie zawodów w tym przemarsz i meldunek z gotowości strażaków ochotników do zawodów złożył na ręce Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka, druh Zygmunt Plewa. Sędzią głównym zawodów był funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu kapitan Grzegorz Kasprzyczak a głównym sekretarzem aspirant Paweł Strugała. Sędziami pomocniczymi byli druhowie z Gminy Biała, a w prowadzeniu imprezy oraz dokumentacji pomagała druhna z OSP Kluski oraz p. Aleksandra Lach. Zawody w tym roku odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych dla zawodników, jak i publiczności: zanotowano temperaturę 35,2 stopnii Celcjusza, bez chmurki na niebie. W tym roku nagrodami dla startujących były puchary oraz zestaw T-shirtów z haftowanym logo jednostki dla każdej z drużyn. Cieszy nas fakt, że były to jedne z nielicznych zawodów w powiecie, gdzie żadna z drużyn nie otrzymała punktów karnych, co świadczy o dobrych wyszkoleniu strażaków-ratowników z czego możemy być naprawdę dumni.
Klasyfikacja i oficjalne czasy przedstawiają się następująco:
Pierwsze miejsce: OSP Grębień z czasem: 113,67 sekund
Drugie miejsce: OSP Załęcze Wielkie z czasem: 118,56 sekund
Trzecie miejsce: OSP Dzietrzniki z czasem: 123,59 sekund
Czwarte miejsce: OSP Pątnów z czasem: 124,00 sekund
Piąte miejsce: OSP Załęcze Małe z czasem: 128,32 sekund
Szóste miejsce: OSP Popowice z czasem: 129,99 sekund
Siódme miejsce: OSP Bieniec z czasem: 133,16 sekund
Ósme miejsce: OSP Kluski z czasem: 134,75 sekund
Dziewiąte miejsce: OSP Kamionka z czasem: 136,00 sekund
Gratulujemy druhom za zaangażowanie i udział w zawodach, życzymy powodzenia w kolejnych latach oraz dziękujemy za waszą codzienną gotowość bojową.
„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”