WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

Gala Człowiek Roku 2015 Powiatów Wieluńskiego, Wieruszowskiego i Pajęczańskiego

[ 2016-02-29 ]

Spośród uczestników plebiscytu pochodzących z powiatu wieruszowskiego szczególne powody do radości miał Marian Fita, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, który po wyrównanej walce pozostawił konkurentów w pokonanym polu, zdobywając tytuł „Człowieka roku powiatu wieruszowskiego 2015”.
Słów uznania pod adresem zwycięzcy nie szczędził Andrzej Szymanek, starosta wieruszowski. Pogratulował też zdobywcom drugiego i trzeciego miejsca, Zenonowi Szacfajerowi oraz Pawłowi Ostrycharzowi.
– Mamy tutaj bardzo szeroki przekrój różnych zainteresowań, od bankowości i ekonomii, poprzez historię, akcje społeczne, aż po zajęcia sportowe – wskazywał wieruszowski starosta.
Nie mniej emocji plebiscyt budził w powiecie pajęczańskim, gdzie trzecie miejsce zajęła Dorota Rabiniak, kierownik zespołu folklorystycznego „Trębaczowianie”.
– Myślę, że powinien tu stanąć każdy z członków zespołu, którym kieruję, ponieważ uważam, że jestem tylko jedną przedstawicielką grupy fantastycznych ludzi. Ludzi, którzy pokazali, że w dzisiejszym świecie można nie myśleć tylko o sobie. Można robić coś dla innych, wspólnie odnosić sukcesy i cieszyć się – przekonywała zdobywczyni trzeciego miejsca w powiecie pajęczańskim.
Laureatem wśród przedstawicieli tego powiatu okazał się Wojciech Putra, na którego nasi czytelnicy oddali 16.870 głosów, co pozwoliło mu nieznacznie pokonać ks. Szymona Gołuchowskiego (15.159 głosów, 2. miejsce).
W powiecie wieluńskim trzecie miejsce przypadło Elżbiecie Urbańskiej-Golec, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.
– Myślę, że ta nagroda pokazuje, że nie tylko sport, bankowość, finanse są bardzo istotne, ale również edukacja – przekonywała dyrektor ZS nr 1. – Mam takie wrażenie, że my wykonujemy ogromną pracę, jeśli chodzi o naszą przyszłość i robimy wszystko, żeby w sumie w niezbyt wielkim mieście jakim jest Wieluń kształcić bardzo nowocześnie – wskazała zdobywczyni niemal 3,5 tysiąca głosów.
Znacznie więcej wskazań (blisko 10,5 tysiąca) zdobyła Renata Cieślak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mokrsku, która wciąż nie dowierzała, że to jej przypadła w udziale druga lokata.
Niekwestionowaną laureatką w powiecie wieluńskim została natomiast Krystyna Mikita, dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim.
– Ja z tym miejscem, powiatem jestem związana od 40 lat sercem i pracą zawodową. To z ludźmi z powiatu wieluńskiego wybudowaliśmy tę perełkę, która jest nie tylko perełką gminy Pątnów czy powiatu wieluńskiego, ale całego województwa. Corocznie przebywają tam tysiące dzieci i młodzieży. Jest to świetna popularyzacja kultury, walorów turystycznych, krajoznawczych i tego wszystkiego, co się dzieje na ziemi wieluńskiej – wskazywała wieloletnia dyrektor ośrodka „Nadwarciański Gród”.
Zwieńczeniem gali był krótki recital Zofii Szpikowskiej, wicedyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, a zarazem jednej z uczestniczek plebiscytu. Ostatecznie otrzymała ona specjalne wyróżnienie, przyznane przez redakcję „Dziennika Łódzkiego”.
Laureatom i wyróżnionym gratulował także Daniel Sibiak, dyrektor wieluńskiego oddziału Dziennika Łódzkiego.
- W przeprowadzonym plebiscycie udało się nam wyróżnić 57 wyjątkowych osób, które miały i mają istotny wkład w rozwój naszych powiatów. Nie było to łatwe zadanie, ale kluczem w doborze nominowanych osób były dokonania i osiągnięcia z 2015 roku. O tym, jak wiele dla naszego regionu zrobili laureaci i nominowani można było przekonać się czytając ich sylwetki na naszych łamach. Jest nam niezmiernie miło, że w trakcie przebiegu konkursu docierały do nas sygnały od samych uczestników, że znalezienie się w tak wyjątkowym gronie nominowanych osób to już ogromny sukces, a przede wszystkim docenienie tego co robią dla swoich lokalnych społeczności. Myślę, że lista nominowanych osób spotkała się także z uznaniem ze strony naszych Czytelników i internatów. Świadczy o tym ogromna ilość głosów oddanych na ich faworytów(blisko 150 tysięcy) oraz działania promocyjne na rzecz osób, których dokonania są im szczególnie bliskie. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do podziękowań za to, że wkładacie Państwo mnóstwo pracy, a przede wszystkim serca w działania, które przyczyniły się do rozwoju naszych powiatów - mówił Daniel Sibiak, szef wieluńskiego oddziału Dziennika Łódzkiego.

Galę zorganizowano w restauracji Zielona Weranda. Poprowadzili ją: Julita Zgondek i Daniel Sibiak.

Źródło: http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/gala-czlowiek-roku-2015-powiatow-wielunskiego,3659800,artgal,t,id,tm.html


Galeria zdjęć: