WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Mikołajki w naszej szkole

[ 2016-01-29 ]
Dla uczniów klas I-III  Szkoły Podstawowej w Załęczu Małym rodzice przygotowali niezwykły prezent mikołajkowy. 4 grudnia 2015 r. dzieci  wraz z wychowawczyniami wyjechały na wycieczkę do Częstochowy. Najpierw w teatrze obejrzały pięknie wyreżyserowany spektakl ,,Jaś i Małgosia”. Owacjami na stojąco i gromkimi brawami dzieci nagrodziły grę aktorów. Następnie na scenie w towarzystwie Śnieżynek pojawił się niespodziewany gość – Święty Mikołaj, który obdarował nasze dzieciaki słodkimi upominkami. W radosnych nastrojach uczestnicy wycieczki udali się z teatru do Dziecięcego Parku Rozrywki ,,Magiczna Kraina”, gdzie czekały na nich sportowe atrakcje, zabawy i konkursy. Wyjazd mikołajkowy zapadnie z pewnością na długo w pamięci naszym najmłodszym uczniom. Dzięki wsparciu finansowemu rodziców dzieci spędziły dzień pełen wrażeń oraz dobrej zabawy.
Natomiast dla starszych uczniów i młodzieży z gimnazjum Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotował w „pomikołajkowy”poniedziałek wspaniałe atrakcje. Podczas przerw grała muzyka, a dzieci uczestni-czyły w konkursach językowych i plastycznych. Na każdego czekał słodki upominek. Kolorem dominującym w szkole był oczywiście kolor czerwony.
11 grudnia 2015 roku pomimo braku białego puchu, jak co roku, przybył do naszego przedszkola św. Mikołaj. Został On powitany przez dzieci i przybyłych na tę uroczystość rodziców. Maluchy i starszaki zaprezentowały przed Gościem krótką część artystyczną; śpiewały, grały na instrumentach, mówiły wiersze i odpowiadały na pytania Przybysza. Na koniec Mikołaj obdarował przedszkolaków cukierkami i prezentami oraz zapewnił, że za rok znów ich odwiedzi.