WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

Narodowe Czytanie - 2018 r.

[ 2018-08-29 ]Gminna Biblioteka Publiczna w Pątnowie oraz Wójt Gminy Pątnów serdecznie zapraszają mieszkańców gminy do wzięcia udziału w kolejnej siódmej edycji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

W naszej miejscowości odbędzie się  11 września 2018 r. o godz. 11:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie, Pątnów nr 72. Więcej informacji nt. wydarzenia można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Pątnowie.  

Przeżywamy szczególny czas świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. W tym jubileuszowym roku myślami często wybiegamy do tamtych dni, kiedy Polacy walczyli o odrodzenie wolnej Ojczyzny, bronili jej granic i pracowali dla odbudowania własnego suwerennego państwa. Wspominamy najważniejsze wydarzenia i postacie tamtych czasów, czcimy zasługi ojców niepodległości i niezliczonych bohaterów, dzięki którym nasz kraj po 123 latach zaborów powrócił na mapę polityczną Europy.

W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ostatnia powieść wybitnego autora, napisana została na gorąco, pod wrażeniem pierwszego entuzjazmu rodaków.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pątnowie i pomocy przy realizacji tego wydarzenia poprzez odczytanie wybranych fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Zapraszamy wszystkie osoby do zgłaszania swojego udziału w tym wydarzeniu pod numerem tel. (43)8865356 lub mailem gbppatnow@op.pl. Prosimy o pomoc w przygotowaniu wybranych fragmentów i strojów na to wydarzenie. 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału.

Drodzy mieszkańcy!

Zabierzcie w dniu wspólnego czytania ze sobą swój egzemplarz „Przedwiośnia”, a my przystawimy na nim specjalną pieczęć pamiątkową z Narodowego Czytania, którą otrzymamy  z Kancelarii Prezydenta.