WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Dożynki Gminne - Kamionka 2018

[ 2018-08-21 ]
W niedzielę 19 sierpnia w Kamionce odbyły się Dożynki Gminy Pątnów, które były okazją do podziękowania rolnikom za ich całoroczną pracę. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem korowodu dożynkowego spod Kaplicy w Kamionce na teren za Sołeckim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, gdzie Mszę Świętą Polową celebrował ks. Wikariusz Grzegorz Gajek z Parafii pw. Św. Wojciecha w Rudzie. Po Mszy nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości oraz powitanie uczestników Dożynek przez ich Gospodarza – Wójta Gminy Pątnów Jacka Olczyka.
Następnie prowadząca uroczystość Alina Frejusz zaprosiła na scenę Starostów Dożynek Panią Grażynę Błaszak oraz Pana Stanisława Kulę, po czym nastąpiło symboliczne podzielenie się chlebem.
Na dożynki przybyły delegacje wieńcowe z sołectw z terenu gminy Pątnów. Piękne, tradycyjnie wykonane wieńce dożynkowe stanęły przed sceną, nadając całej uroczystości niepowtarzalny klimat.
Oprawę artystyczną zapewniły lokalne zespoły.Zebranych powitały „śpiewająco” Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamionce. Następnie wspaniały koncert dała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Ogniki”. W programie znalazł się ponadto występ Zespołu Folklorystycznego z Popowic, a  swoje wiersze zaprezentowała młoda poetka z Kamionki Aleksandra Lach. Część artystyczną zwieńczyły występy pozostałych  Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Pątnów. Impreza zakończyła się dyskoteką prowadzoną przez Radio ZW.
Dożynki były okazją do zaprezentowania lokalnych produktów, nie zabrakło również darmowych atrakcji dla dzieci, takich jak: dmuchańce, fotobudka, balonowe zwierzątka czy malowanie twarzy.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom wsi Kamionka, oraz całej gminy za wsparcie oraz zaangażowanie w organizację uroczystości!
Galeria zdjęć: