WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

UKS „Piątka Wieluń” na Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

[ 2018-08-20 ]

W dniach 10-12.08.2018r. odbywały się weWrocławiu Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich oraz Błyskawicznych. W tym roku w Mistrzostwach grało prawie1000 dzieci z klubów całej Polski. W dwóchgrupach turniejowych grało ponad 130 zawodników. Wieluńska ekipa UKS Piątka liczyła w tym roku jedenastu zawodników (w tym trzech debiutantów): Natalia Guzik w grupie dziewcząt do lat 18;Paweł Szymoniak, Szymon Wojtasik i Adam Słonina w grupie chłopców do lat 14; Michalina Matyjaseki Ola Zając w grupie dziewcząt do lat 14; Tomek Chrobotw grupie chłopców do lat 12; Weronika Piotrowska w grupie dziewcząt do lat 10; Piotr Bednarek i Kacper Mosiala w grupie chłopców do lat 10 oraz Janek Ignaczewski w grupie chłopców do lat 8. Opiekunami podczas zawodów byli : Mariola Piotrowska, Piotr Ignaczewski i Waldemar Wolniaczyk. Występ naszych zawodników w turnieju szachów szybkich (15 min. + 10 sek. za ruch – 11 rund) uznać należy jako odpowiedni do ich aktualnych możliwości.

 Wyniki naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich:

Dziewczęta do lat 10

47. Piotrowska Weronika            - 5.0 pkt.

Dziewczęta do lat 14

40. Matyjasek Michalina              - 4.5 pkt.

49. Zając Aleksandra                      - 4.0 pkt.

Dziewczęta do lat 18

24. Guzik Natalia                             - 5.0 pkt.

Chłopcy do lat 8

86. Ignaczewski Jan                        - 4.0 pkt.

Chłopcy do lat 10

102. Bednarek Piotr                       - 4.5 pkt.

126. Mosiala Kacper                       - 3.0 pkt.

Chłopcy do lat 12

110. Chrobot Tomasz                    - 4.0 pkt.

Chłopcy do lat 14

84. Słonina Adam                            - 5.0 pkt.

95. Wojtasik Szymon                     - 4.5 pkt.

110. Szymoniak Paweł                  - 4.0 pkt.

 

Po dwóch dniach występów w szachach szybkich przyszedł czas na szachy błyskawiczne  – grano trzynaście rund tempem 3 min. na zawodnika + 2 sek. za ruch.Dużo lepsza gra naszych zawodników i niejednokrotnie zwycięstwa z dużo wyżej rozstawionymi zawodnikami.Najlepiej spisała się Natalia Guzik, która od pierwszej do ostatniej rundy grała w czołówce pokonując między innymi w drugiej rundzie mistrzynię FIDE Polę Parol (srebro w szybkich). Bardzo dobrze grała także Michalina Matyjasek, która zajęła dwudzieste miejsce grając między innymi na czwartej i drugiej szachownicy – do miejsca w dziesiątce zabrakło sukcesu w ostatniej rundzie. Na wyróżnienie zasługują także Weronika Piotrowska i Ola Zając i z pewnością Kacper Mosiala, który po czterech rudach miał trzy punkty (grając z dużo wyżej rozstawionymi zawodnikami) i był w czołówce zawodów. Z pewnością dobry występ zanotowali także; Janek Ignaczewski, Piotr Bednarek i Tomek Chrobot. Na więcej można było liczyć w grupie chłopców do lat 14, którym ogólnie rzecz biorąc występ niezbyt się udał.Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacji z Gminy Wieluń oraz wsparciu Gmin: Skomlin, Pątnów i Biała.

Wyniki naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych:

Dziewczęta do lat 10

48. Piotrowska Weronika            - 5.5 pkt.

Dziewczęta do lat 14

20. Matyjasek Michalina              - 7.0 pkt.

41. Zając Aleksandra                      - 5.5 pkt.

Dziewczęta do lat 18

7. Guzik Natalia                                - 8.0 pkt.

Chłopcy do lat 8

74. Ignaczewski Jan                        - 4.0 pkt.

Chłopcy do lat 10

76. Bednarek Piotr                         - 6.0 pkt.

92. Mosiala Kacper                         - 5.5 pkt.

Chłopcy do lat 12

74. Chrobot Tomasz                       - 6.0 pkt.

Chłopcy do lat 14

92. Wojtasik Szymon                     - 5.5 pkt.

104. Słonina Adam                         - 4.5 pkt.

110. Szymoniak Paweł                  - 4.5 pkt.

Opisy do zdjęć:                                                                                                                                                                         

  1. Zawodnicy UKS Piątka Wieluń przed zakończeniem turnieju. Od lewej: Waldemar Wolniaczyk (opiekun), Paweł Szymoniak, Adam Słonina, Piotr Bednarek, Weronika Piotrowska, Aleksandra Zając, Tomasz Chrobot, Kacper Mosiala, Szymon Wojtasik, Jan Ignaczewski; siedzą: Michalina Matyjasek i Natalia Guzik.
  2. Zawodnicy UKS Piątka Wieluń: górny rząd (od lewej): Michalina Matyjasek, Natalia Guzik, Aleksandra Zając, Waldemar Wolniaczyk (opiekun), Paweł Szymoniak, Szymon Wojtasik; dolny rząd: Adam Słonina, Kacper Mosiala, Jan Ignaczewski, Tomasz Chrobot, Piotr Bednarek i Weronika Piotrowska.
  3. Natalia Guzik podczas ostatniej zwycięskiej partii z Weroniką Łęczek (UKS Hetman Koronny Trzebinia) dającej siódme miejsce w turnieju.