WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Lekcja wrażliwości

[ 2018-04-03 ]

Uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej ZSS w Dzietrznikach: Julia Morka, Wiktoria Olejnik i Oliwia Pałyga wsparły akcję "Daj Włos!" Fundacji RaknRoll. Dziewczyny znacznie skróciły swoje fryzury, oddając włosy na rzecz kobiet chorych na nowotwór i będących w trakcie chemioterapii.

W Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszyła akcja "Daj Włos!". Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet walczących z nowotworem. Peruki przekazywane są potrzebującym kobietom za darmo. Dzięki temu pacjentki mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły, walcząc o powrót  do zdrowia.

Pomoc nie musi oznaczać wielkich wyrzeczeń i zbierania pieniędzy. Czasami wystarczą tylko dobre chęci. Jak widać, nasze uczennice doskonale odrobiły pracę domową z tematu "Wrażliwość".