WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Targi edukacyjne 2018

[ 2018-04-03 ]
1 marca uczniowie klasy III Publicznego Gimnazjum ZSS w Dzietrznikach uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Powiatu Wieluńskiego zorganizowanych w Hali Sportowej WOSiR w Wieluniu.
Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019. Absolwenci gimnazjum mogą zdecydować się na dalszą edukację w zasadniczej szkole zawodowej, która po rządowej reformie edukacji nazywa się szkołą branżową I stopnia, technikum lub liceum ogólnokształcącym. Oprócz szkół swoją ofertę zaprezentowały również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieluniu, Bursa Międzyszkolna oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu, który zachęcał do udziału w zajęciach artystycznych, konkursach i festiwalach. Uczniowie mogli zasięgnąć informacji nie tylko o kierunkach kształcenia, kryteriach przyjęcia, ale także dowiedzieli się, jakie programy realizują szkoły, dokąd można wyjechać na zagraniczne wymiany i praktyki oraz jaki klimat panuje w placówkach.
Szkoły zadbały o barwne, oryginalne, przykuwające uwagę zwiedzających oprawy swoich stanowisk oraz ciekawe ekspozycje, aby zachęcić trzecioklasistów do podjęcia nauki w ich placówkach. Oferowały materiały informacyjne (ulotki, plakaty) oraz oryginalne gadżety. Uczniowie klas gastronomicznych zachęcali do degustacji przygotowanych przez siebie smakołyków.
Nasi gimnazjaliści zwiedzili także I LO im. Tadeusza Kościuszki oraz II LO im. Janusza Korczaka, gdzie uczestniczyli w ciekawych eksperymentach przeprowadzanych na zajęciach biologii, chemii i fizyki.
Targi Edukacyjne 2018 w Wieluniu cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Były inspirującą formą wsparcia trzecioklasistów w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i wyborze szkoły, za co dziękujemy organizatorom.