WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Bezpieczni w sieci

[ 2018-04-03 ]
27 lutego 2018 r. uczniowie kl. IV, V i VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach obejrzeli w kinie „Syrena” w Wieluniu edukacyjno-profilaktyczny spektakl pt. „W pustyni i w sieci” w wykonaniu aktorów wrocławskiego Teatru Edukacji In - Art.
Spektakl traktował o zagrożeniach, jakie mogą płynąć z Internetu, o uzależnieniu od niego oraz o wartościach, jakimi są zdrowie i rodzina.
Niełatwa sytuacja, w której znaleźli się bohaterowie, umocniła łączącą ich więź rodzinną, z której dotychczas nie zdawali sobie sprawy. Sztuka przez cały czas trzymała widzów w napięciu, była pełna zagadek i humoru. Dzięki grze aktorskiej, kostiumom i efektom specjalnym, stała się niezapomnianym widowiskiem dla młodych widzów. Uświadomiła im zarazem, jak można mądrze wykorzystać zdobytą wiedzę i nie wpaść w cywilizacyjne pułapki współczesnego świata.
W naszej szkole podejmujemy wiele działań mających na celu bezpieczne korzystanie z Internetu. 1 marca odbyło się spotkanie z panią sierżant Moniką Klonowską z KPP w Wieluniu, która wygłosiła prelekcję dla uczniów klas I-VII na temat cyberprzemocy, uzależnień od Internetu, bezpieczeństwa w sieci. Zapoznała także młodzież z przepisami prawnymi dotyczącymi odpowiedzialności prawnej nieletnich. Uczniowie uświadomili sobie, jakie zagrożenia płyną z nieostrożnego korzystania z zasobów sieci.
Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci, jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi, zaniedbywaniem nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet do uzależnienia.
Internet to wspaniałe narzędzie służące do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań. Nierozsądne korzystanie z niego może jednak przynieść więcej szkody niż pożytku.