WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Podziękowania Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Pątnowie

[ 2018-02-23 ]
Miło nam poinformować, że nasza biblioteka otrzymała podziękowania za organizację i udział w Narodowym Czytaniu 2017 od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Oprócz gratulacji otrzymaliśmy również okolicznościowy egzemplarz „Wesela”.
Oto treść oficjalnego pisma:
„Szanowni Państwo!
Pragnę serdecznie podziękować Państwu za udział we współtworzeniu tegorocznej odsłony Narodowego Czytania. Państwa zaangażowanie sprawiło, że na nowo odkryliśmy wielkość „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego – dzieła, które od przeszło stu lat przynależy do kultury duchowej naszego Narodu.
Lektura „Wesela” wprowadza w przyszłoroczną edycję Narodowego Czytania, w czasie którego przypomnimy dzieła polskiej literatury traktujące o niepodległości Rzeczypospolitej. Już teraz bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu 2018 – w roku szczególnego jubileuszu: w stulecie odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległego bytu. Wierzę, że będzie to również wspaniałe święto rodzimej literatury, w której tak mocno odciśnięte są niezatarte ślady niepodległej idei.
Przekazuję na Państwa ręce okolicznościowy egzemplarz „Wesela”. Niech stanowi on pamiątkę wspólnej lektury oraz świadectwo żywotności arcydramatu Stanisława Wyspiańskiego”.

Z szacunkiem
Andrzej Duda
(podpis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej)