WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA

[ 2018-01-29 ]
Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Pątnowie dołączyła do ogólnopolskiej cyfrowej wypożyczalni Academica.

Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń w formie cyfrowej użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji.  Academica pozwala obecnie na dostęp do prawie dwóch milionów dokumentów, w tym monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców.

Publikacje są udostępniane zgodnie z zapisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z pełnym poszanowaniem praw autorskich. Zastosowane w projekcie rozwiązania technologiczne zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa utworów pozostających pod ochroną prawa autorskiego, które nie mogą być kopiowane ani drukowane. Ze względu na ograniczenia prawno-autorskie system Academica umożliwia dostęp do publikacji chronionych wyłącznie jednemu użytkownikowi na terenie Polski w tym samym czasie, podobnie jak ma to miejsce w systemie tradycyjnych wypożyczeń.

Z możliwościami cyfrowej wypożyczalni można zapoznać się na stronie academica.edu.pl.

Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni jest bezpłatne, zarówno dla bibliotek, jak i ich użytkowników.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni. Załóż indywidualne konto w GBP w Pątnowie i sprawdź jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje Academica.

Na specjalnie wyznaczonym terminalu, który znajduje się w GBP w Pątnowie, po uprzednim wypełnieniu oświadczenia, Czytelnik loguje się do systemu ACADEMICA za pomocą loginu (numer karty bibliotecznej) oraz hasła.