WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Radość światu, Bóg się rodzi...

[ 2018-01-08 ]
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia. W ZSS w Pątnowie to także czas szczególny. Od wielu lat tradycją szkoły jest organizacja jasełek bożonarodzeniowych dla lokalnej społeczności. W tym roku również uczniowie wraz z nauczycielami z niecierpliwością czekali na jasełka. Próby do tej radosnej uroczystości trwały ponad miesiąc. Zadbano o odpowiednie stroje, rekwizyty, muzykę i wystrój sali.
W końcu nadszedł upragniony dzień. "Dnia jednego o północy" - pod takim hasłem 15 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej szkoły zostały wystawione jasełka. Do tak pięknego występu uczniów przygotowywały nauczycielki języka polskiego, religii i muzyki.
Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy okolicznych wsi, a także zaproszeni goście: Wójt Gminy Pątnów pan Jacek Olczyk, przewodniczący Rady Gminy w Pątnowie pan Maciej Nowak, radni: pan Piotr Owczarek, pani Grażyna Błaszczak, pan Ryszard Nowak i pan Ryszard Kabała, przedstawiciele Koła Łowieckiego "Daniel" oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Pątnowie.
Uczniowie przedstawiali sceny narodzin Chrystusa. Były to klasyczne jasełka, w których znalazły się dobrze wszystkim znane bożonarodzeniowe postacie: podstępne diabły, zły Herod, skromni pastuszkowie, aniołowie zwiastujący Dobrą Nowinę, trzej królowie i oczywiście Święta Rodzina. Zgromadzona publiczność już po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.
Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły zgromadzonych w sali w świąteczny nastrój. Gra na instrumentach ,śpiew kolęd, pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał, że święta Bożego Narodzenia są pięknym i wzruszającym czasem.
Aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla uczniów, rodziców, jak i osób odpowiedzialnych za ich przygotowanie.
Na zakończenie tej radosnej uroczystości głos zabrała pani Dyrektor Dorota Hanas, która złożyła życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz podziękowała uczniom i ich opiekunom za występ. Młodzi artyści docenieni zostali również przez Wójta pana Jacka Olczyka, który podziękował za niezapomniane przeżycie artystyczne.
W czasie spotkania zaprezentowali się również myśliwi z Koła Łowieckiego "Daniel" - zagrali gościom kolędy i sygnały myśliwskie. Obdarowali także aktorów słodkimi upominkami.
Wspólna biesiada przy cieście i kawie zakończyła ten wyjątkowy wieczór - życzeniom nie było końca...

M.Pawlik