WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Spotkanie wigilijne

[ 2018-01-05 ]
Do stołu wigilijnego siada się, gdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka, ma ona przypominać Gwiazdę Betlejemską prowadzącą pasterzy i magów do Betlejem.
Nie wszyscy z nas mają możliwość rodzinnego spotkania w tym dniu. Z myślą o osobach samotnych, mieszkających na terenie Gminy Pątnów, zostało 18 grudnia 2017 r. zorganizowane pod patronatem Wójta Gminy Pana Jacka Olczyka spotkanie wigilijne w Zespole Szkół Samorządowych w Pątnowie. Zostało ono uświetnione przedstawieniem „Jasełek” w wykonaniu uczniów ZSS w Pątnowie. Na kolacji wigilijnej pojawił się również Święty Mikołaj, który obdarował gości drobnymi upominkami. Wspólne kolędowanie odbyło się przy udziale Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Ogniki”.
Jak nakazuje tradycja wigilijna, kolacja składa się z postnych potraw. Na stole pojawiły się więc barszcz czerwony z uszkami, smażona ryba, kapusta z grochem, śledzie, makowiec oraz inne słodkości.
Uroczysta chwila dzielenia się opłatkiem i składania życzeń, wzruszyła zebranych gości. Spędzili oni wieczór w nastroju serdeczności i wzajemnej przyjaźni. Pozostaje mieć nadzieję, że to spotkanie wigilijne wpisze się w tradycję naszej gminy i będzie ono kontynuowane w kolejnych latach. Uczestniczący w tegorocznym spotkaniu goście, już zadeklarowali swoją obecność w roku 2018.