WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Edukacyjna wycieczka do Warszawy

[ 2017-12-05 ]
18 października 2017 roku uczniowie ZSS w Dzietrznikach wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i zajęcia w warsztatach naukowych przeprowadzonych przez specjalistów. Uczniowie wybrali warsztaty o tematyce biologicznej, fizycznej i robotycznej. Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, byli świadkami ciekawych eksperymentów i badań naukowych. Młodzież miała możliwość w praktyce odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania z dziedziny bilogii, fizyki i robotyki.
Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie z ogromną ciekawością oglądali eksponaty, wsłuchiwali się w historię walk powstańczych, losów ludzi, którzy oddali życie za wolność Polski. Zwiedzanie tego pięknego  muzeum było dla naszych uczniów wielką lekcją dziejów Polski i patriotyzmu.
W dalszej części podróży po Warszawie gimnazjaliści spędzili czas na przepięknym Starym Mieście, gdzie mogli nabyć ciekawe pamiątki.
Młodzież wróciła do domu szczęśliwa, ale przede wszystkim z wielkim bagażem wrażeń edukacyjnych i patriotycznych, co było ciekawym tematem dyskusji po powrocie do szkoły.