WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

IX Dziecinada - radosne święto sportu najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Pątnów

[ 2017-12-04 ]
Zawody rozegrane zostały 24.11.2017 r.  na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym. To już dziewiąta odsłona popularnej wśród dzieci klas I – III rywalizacji w grach i zabawach na terenie naszej gminy. Do rywalizacji zgłosiły się drużyny ze szkół podstawowych z Pątnowa, Dzietrznik i Załęcza Małego. Każda z drużyn składała się z 12 dziewczynek i 12 chłopców z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej w równej liczbie. W sumie w rywalizacji wzięło udział 72 małych sportowców, którzy musieli wykazać swoje umiejętności w 11 ćwiczeniach wykonywanych pod presją czasu i konkurencji rówieśniczej. Potwierdzamy wysoki poziom umiejętności najmłodszych sportowców naszej gminy, gdyż okazało się, że dokładność wykonania ćwiczeń wzrosła a tym samym czas wykonania wszystkich konkurencji był rekordowy. Dobrze to świadczy o pracy opiekunów grup startujących w Dziecinadzie, za co im bardzo dziękujemy i gratulujemy postępów poczynionych przez ich wychowanków. Możemy również cieszyć się z tego, że główny cel organizacji „olimpiady dziecięcej” na terenie gminy został osiągnięty. Założeniem bowiem Dziecinady było pobudzenie aktywności szkół w  działaniach na rzecz sportu najmłodszych i stworzenie im możliwości rywalizacji, która byłaby radosna i jak najbardziej przyjazna. Dziecinada tworzy bardzo dobre warunki, które zachęcają do uprawiania sportu, sprawdzania się w przyjaznej atmosferze, przygotowują do walki przede wszystkim z własnymi słabościami, co przyczynia się do sukcesu zespołowego. Cenne jest to, że Dziecinada w każdej edycji gromadzi tak dużą liczbę dzieci i nigdy nie było ich mniej, co świadczy o potrzebie kontynuacji tej imprezy, która wspiera rozwój sportowy naszych najmłodszych dzieci. Wszystkie te działania i efekty uzyskane są możliwe dzięki wsparciu środkami pochodzącymi z konkursu na realizację zadań sportowych w gminie Pątnów i szczodrości anonimowego sponsora. Dzięki temu wsparciu dzieci zostały obdarowane medalami za uczestnictwo, pucharami i dyplomami dla drużyn, medalami i dyplomami dla najlepszych zawodników indywidualnie w całej rywalizacji. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkową koszulkę z logo Dziecinady, napój i słodką niespodziankę. Przed wręczeniem nagród wspólnie tańczyliśmy „Zumbę” i inne tańce, radując się ze spotkania i zakończonej rywalizacji. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał zespół ludzi dobrej woli zrzeszonych w stowarzyszeniu KRAS i UKS Załęczak, oraz nauczyciele, pracownicy i młodzież ZSS z Załęcza Małego. Za cały wysiłek organizacyjny zakończony sukcesem składamy im serdeczne podziękowania. Na zakończenie Sekretarz Gminy Pątnów Pani Beata Marczak wręczyła trofea zwycięzcom i uczestnikom. W podsumowaniu przekazała gratulacje od siebie i od Wójta Pana Jacka Olczyka, życząc uczestnikom dalszych sukcesów w rywalizacji sportowej. Medialnie impreza była obsługiwana przez Radio Ziemi Wieluńskiej. Zapraszamy na  stronę radia, gdzie można wysłuchać i obejrzeć relację z tego wydarzenia.
Końcowe wyniki rywalizacji drużynowej IX DZIECINADY przedstawiają się następująco: I miejsce SP Załęcze Małe, II miejsce SP Dzietrzniki, III miejsce SP Pątnów. Najlepsi zawodnicy, którzy pokonali bezbłędnie wszystkie ćwiczenia to: Piotr Spychała SP Załęcze Małe, Eryk Kalemba SP Dzietrzniki, Zuzanna Ścigała SP Załęcze Małe.
 Szczegółowe wyniki można sprawdzić na stronie: www.aktywniewzaleczu.pl
Galeria zdjęć: