WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

 Spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Kołbą

 2017-11-30    
We wtorek 28 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panem Zbigniewem Kołbą. Tytuł spotkania: Znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia, na podstawie książki „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Pan Zbigniew Kołba pochodzi z Bolesławia koło Olkusza i jest autorem takich książek jak „Krioterapia - to warto wiedzieć” czy „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. To właśnie drugiej z nich poświęcone było spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie oraz ich opiekunowie.
Na początku autor przeczytał cytat z książki „Uczmy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy”. Poprzez te słowa autor zwrócił uwagę, że całą swoją zdobytą wiedzą możemy dzielić się z innymi. Podkreślił, iż rola szkoły ma ogromny wpływ na rozwój człowieka. Zostały poruszone również tematy jak: rola odpowiedniej ilości snu, wypoczynku, wpływ właściwego odżywiania na rozwój młodego organizmu itp. Książka ta, pozwala dziecku na naukę poprzez zabawę.
Przedstawione w humorystyczny sposób nazwy miejscowości (dwuznaczność nazw) na mapie Polski. Obrazując słuchaczom zagadnienia z dziedziny geografii. Dzieci z zainteresowaniem słuchały autora. Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić egzemplarz książki oraz otrzymać autograf z dedykacją.
Książka znajduje się w zbiorach GBP w Pątnowie. Zapraszamy do lektury!
Galeria zdjęć: