WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Dzietrznikach

[ 2017-11-15 ]
Tegoroczne Powiatowe Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się na terenie gminy Pątnów, w Dzietrznikach. Obchody rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą Świętą za ojczyznę w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzietrznikach. Po zakończeniu mszy uczestnicy przemaszerowali na cmentarz parafialny pod Zbiorową Mogiłę Powstańców z 1863 roku, gdzie nastąpiło oddanie hołdu poległym oraz złożenie kwiatów przez liczne delegacje.
Oficjalna część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej w ZSS im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach. Zebranych gości powitał Wójt Gminy Pątnów Jacek Olczyk, przedstawiając również krótki rys historyczny nawiązujący do przeszłości gminy oraz licznych wyrazów patriotyzmu jej mieszkańców. Wystąpienie okolicznościowe wygłosił także Starosta Wieluński Andrzej Stępień.
Uroczystości uświetniły występy dzieci i młodzieży z ZSS w Dzietrznikach. Podczas uroczystości nastąpiło ponadto oficjalne podsumowanie grantu sołeckiego „Dzietrzniki – tu historia łączy pokolenia” dofinansowanego ze środków Województwa Łódzkiego. Wręczono nagrody w konkursie na herb sołectwa Dzietrzniki, a laureatka konkursu Zuzanna Klara przedstawiła historyczne uzasadnienie projektu herbu.Galeria zdjęć: