WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Ślubowanie pierwszoklasistów

[ 2017-11-13 ]
29 października 2017 roku był dniem długo oczekiwanym  przez uczniów i rodziców klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach.
Punktualnie o godzinie 9.45 na sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, uczniowie klas II-VII, przedszkolacy z grypy starszaków, bohaterowie uroczystości oraz ich najbliżsi.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu, wychowawczyni, pani Anna Żarnowska powitała wszystkich  zebranych.
Na salę przybył król Ołówkos wraz z małżonką oraz swoją świtą w postaci gwardzisty i dwórki. Zabierał on pierwszoklasistów do kolejnych krain, gdzie musieli  wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Na początku odwiedzili Krainę Recytacji, w której , jak sama nazwa wskazuje, zaprezentowali się jako wspaniali recytatorzy. Następnie w Krainie Tańca i Śpiewu zademonstrowali talenty artystyczne. Królową zachwyciły poczucie rytmu , piękne głosy i ćwiczenia cielesne uczniów. W Krainie Geograficzno- Przyrodniczej i Patriotycznej pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą o otaczającym je świecie , o Polsce, Jej symbolach . Następnie zostali przeniesieni do Krainy Ruchu Drogowego. Tu zostali zapytani o zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Z powierzonych zadań wywiązali się znakomicie. Jako ostatnią odwiedzili Krainę Dobrego Zachowania , w której przed Majestatem Królewskim zapewnili, iż wiedzą jak należy się zachować na lekcjach, podczas przerw, w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi.
Król Ołówkos  i jego żona uznali ,że dzieci zasłużyły na miano ucznia i poprosili ich o złożenie ślubowania , a panią dyrektor, Bożenę Kiedos o dokonanie aktu pasowania.
Następnie głos zabrał wójt, pan Jacek Olczyk ,który pogratulował dzieciom zdobytych  umiejętności i wiedzy oraz życzył  dalszych sukcesów i nieustawania w dążeniu do rozwoju własnych talentów i pragnień. Miłe słowa skierował również pod adresem rodziców ,wychowawczyni i dyrekcji.
Nastąpił moment wręczenia prezentów .Tradycyjnie rodzice obdarowali swoje pociechy rożkami ze słodyczami, pan wójt wręczył książki i pamiątkowe dyplomy, a starsi i młodsi koledzy lizakami i przydatną w dalszej edukacji kolorową kredą.
Ostatnim elementem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.
Wszyscy wspominamy ten dzień z nutą nostalgii.