WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

„Załęczański OrientPark”

[ 2017-10-05 ]
Stowarzyszenie KRAS z Załęcza Małego złożyło wniosek pt. „Załęczański OrientPark” w ramach projektu budżetu obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego i przeszło pozytywną weryfikację formalną oraz merytoryczną. Teraz, między 1 a 31 października 2017 r., należy zagłosować, aby projekt mógł zostać w całości sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Zagłosować można na różne sposoby: elektronicznie poprzez stronę internetową, osobiście poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny w wyznaczonych punktach do głosowania, korespondencyjnie lub listownie na adres Urzędu Marszałkowskiego z dopiskiem „Głosowanie”. Każdy może przyznać punkty (3 pkt, 2 pkt lub 1 pkt) maksymalnie na 3 zadania zgłoszone do tego samego subregionu. Nie można głosować dwa razy, gdyż taki głos (zawsze należy podać pesel) zostanie uznany za nieważny.
Pomysł Stowarzyszenie KRAS polega na oznaczaniu atrakcyjnych dla turysty czy sportowca miejsc oraz nawigowaniu go do konkretnego punktu, aby już nikt nie musiał z trudem odnajdywać najskrytszych zakątków naszego Parku Krajobrazowego. Projekt zakłada stworzenie i oznakowanie tras dla turystów lubiących kajaki, rowery, ale również spacer czy bieganie. System dodatkowo pozwoli chętnym sprawdzić się w sportach orientacyjnych takich, jak bieg na orientację czy rowerowa jazda na orientację.
Całość będzie opierała się na stworzeniu specjalnej aplikacji na smartfona, która będzie informowała turystę o ciekawych miejscach, jakie znajdują się w jego pobliżu, będzie go nawigowała w terenach leśnych, a także pomagała odnaleźć nieznane lub ukryte miejsca. Aplikacja wyświetli krótki opis, zdjęcia w różnych porach roku lub film.
Zachęcamy do głosowania, aby pomóc rozwijać się pod względem turystycznym i sportowym naszemu pięknemu załęczańskiemu parkowi i naszej gminie.

Od 1 do 31 października trwa głosowanie. Link do głosowania:głosuj  Nasz projekt - Z405.