WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Narodowe Czytanie "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego

[ 2017-08-23 ]
         

Gminna Biblioteka Publiczna w Pątnowie oraz Wójt Gminy Pątnów serdecznie zapraszają mieszkańców gminy do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji Narodowe Czytanie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.
W naszej miejscowości odbędzie się  5 września 2017 r. o godz. 11:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie, Pątnów nr 72. Więcej informacji nt. wydarzenia można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej  w Pątnowie.
Sto siedemnaście lat temu w podkrakowskich Bronowicach odbyło się wesele, które odmieniło obraz polskiej literatury. Na kanwie tamtego wydarzenia wybitny dramaturg, poeta i malarz Stanisław Wyspiański stworzył swój arcydramat – barwną, niezwykle żywą opowieść o Polsce i Polakach, o naszych sukcesach, ale też o niewykorzystanych szansach czy zaniedbaniach. W tym roku w drodze głosowania to właśnie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury podczas Narodowego Czytania 2017.
Zapraszamy wszystkich czytelników oraz wszystkich zainteresowanych do współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pątnowie i pomocy przy realizacji tego wydarzenia poprzez odczytanie wybranych fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.
Zapraszamy wszystkie osoby do zgłaszania swojego udziału w tym wydarzeniu pod numerem tel. (43) 8865356 lub mailem gbppatnow@op.pl. Prosimy o pomoc w przygotowaniu wybranych fragmentów i strojów na to wydarzenie.
Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału.
Drodzy mieszkańcy!
Zabierzcie w dniu wspólnego czytania ze sobą swój egzemplarz „Wesela”, a my przystawimy na nim specjalną pieczęć pamiątkową z Narodowego Czytania, którą otrzymamy z Kancelarii Prezydenta.