WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Dzieci z gminy Pątnów wyjechały na obóz językowy

[ 2017-07-12 ]
Spikerzy z różnych stron świata: Wielkiej Brytanii, Australii i Republiki Południowej Afryki uczą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Pątnów w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna koło Bełchatowa. Na obóz językowy wyjechało 36 uczniów, którzy języka angielskiego uczyli się pilnie przez cały rok.

Beata Marczak z Urzędu Gminy w Pątnowie:
    - Wyjazd dla dzieci jest całkowicie bezpłatny, gdyż jest on realizowany w ramach projektu „Nowoczesna edukacja w Gminie Pątnów”. Projekt ten jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2023, najnowsza perspektywa. Jest to obóz dla uczniów i uczennic ze wszystkich szkół, którzy zostali objęci projektem. Zostali zakwalifikowani ci, którzy chodzili wcześniej na zajęcia z języka angielskiego przez cały rok i najlepiej napisali test. Podczas lekcji, wspólnych zabaw sportowych będą uczyć się między innymi grać w krykieta, w taki właśnie nieskrępowany sposób będą rozszerzać zasób słownictwa i wypowiedzi. Ta metoda nazywa się metodą „pełnego zanurzenia” i polega na codziennym, wielogodzinnym kontakcie z językiem obcym.

źródło: Radio Ziemi Wieluńskiej