WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w ZSS Pątnów

[ 2017-07-11 ]
Po długim, pracowitym roku szkolnym nadszedł dzień zakończenia i upragnionych wakacji. Najbardziej wyczekiwany dzień przez wszystkich uczniów, czyli uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca 2017 roku. O godzinie 8.00 odprawiona została msza święta w miejscowym kościele, następnie dalsze uroczystości miały miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły.
Część oficjalna rozpoczęła się narodowym tańcem - polonezem w wykonaniu uczniów kończących naukę w gimnazjum. Spotkanie prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która przywitała grono pedagogiczne, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości, wśród których był wójt Gminy Pątnów - pan Jacek Olczyk. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" dyrektor szkoły, pani Dorota Hanas wygłosiła krótkie przemówienie i wręczyła nagrody uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce, sporcie i za czynny udział w życiu szkoły. Również pan wójt uhonorował najlepszych uczniów, przyznając im stypendium Gminy Pątnów. Natomiast rodzice najlepszych absolwentów otrzymali z rąk pani dyrektor listy gratulacyjne.
Kolejnym punktem akademii było pożegnanie nauczycielki religii - pani Grażyny Marchewki, która odeszła na emeryturę.
Po pierwszej części uroczystości nastąpiła część artystyczna w wykonaniu absolwentów, którzy dziękowali nauczycielom za ich trud i pracę oraz żegnali szkołę. Uroczystość była bardzo wzruszająca, nie zabrakło łez.
Następnie uczniowie przeszli do klas, gdzie otrzymali świadectwa, na które tak ciężko pracowali przez cały rok, pożegnali się z kolegami, wychowawcami i udali się na długo oczekiwany odpoczynek z dala od murów szkolnych.