WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Pożegnianie trzecioklasistów ZSS w Dzietrznikach

[ 2017-07-03 ]
Dnia 23.06.2017r. w ZSS im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, podczas którego pożegnano uczniów kl. III gimnazjum.
O godz. 11.30 Poczet Sztandarowy, wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w mszy św. odpustowej, która miała uroczysty charakter.
O 13.00 rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego, w którym wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły.
Po wprowadzeniu sztandaru, zdaniu raportu i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy trzeciej gim. Trzecioklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły oraz przekazali insygnia władzy (tarczę i klucz do wiedzy) uczniom kl. drugiej. Następnie rozległy się takty poloneza i uczniowie zaprezentowali piękny taniec. Mimo że grupa liczyła tylko 8 par, wszyscy z zachwytem podziwiali ich występ.
Z kolei uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny, w którym wyrazili swoją wdzięczność i podziękowania pedagogom, rodzicom oraz organowi prowadzącemu naszą placówkę. Nie zabrakło także humorystycznego akcentu – nagany, jaką udzielili uczniowie nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Klasa druga pożegnała absolwentów, obdarowując ich drobnymi upominkami i życząc wspaniałych wakacji.
Myślą przewodnią uroczystości były słowa: „Ludzie są jak kwiaty: Stworzeni do tego, aby się rozwijać”. Uroczystość odbywała się w przepięknej scenerii. Mnóstwo oryginalnych kwiatów, tworzących dekorację, wprawiło wszystkich w wyjątkowy nastrój.
Po rozdaniu świadectw i nagród Wójt Gminy Pątnów Pan Jacek Olczyk wręczył stypendia czternastu uczniom naszej szkoły, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce i zachowaniu.
Na koniec uroczystości uczniowie podziękowali nauczycielom ” za trud, za serce, za wiedzę”, wręczając kwiaty. Nadszedł moment pożegnania trzecioklasistów. Ciężko było im rozstać się z ukochanymi nauczycielami, z wychowawczynią i kolegami z młodszych klas. Uczucia radości i szczęścia mieszały się z łzami, które były wyrazem smutku wynikającego z pożegnania szkoły.
Mamy nadzieję, że absolwenci ciepło wspominać będą lata spędzone w naszym gimnazjum. Życzymy im słonecznych, wspaniałych wakacji i dostania się do wymarzonych szkół. Aby ich dalsze życie rozwijało się jak piękne kwiaty, które były mottem uroczystości.