WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

CZYTAM, BO LUBIĘ, LUBIĘ, BO POTRAFIĘ

[ 2017-05-23 ]
Pod takim hasłem uczniowie kl. V-VI ze szkół podstawowych w Dzietrznikach, Pątnowie i Załęczu Małym po raz trzeci wzięli udział w Gminnym Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się 16.05.2017 r. w ZSS w Dzietrznikach.
Każdy uczestnik miał za zadanie jak najpiękniej przeczytać wylosowany fragment utworu. W tym roku czytaliśmy lektury, ale także lubiane przez uczniów książki przygodowe. Wśród nich znalazły się m.in. „Ania z Zielonego Wzgórza”, W pustyni i w puszczy”, „Tajemniczy ogród”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Godzina pąsowej róży”, „Księga strachów”.
Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności pięknego czytania, dlatego komisji konkursowej niełatwo było wyłonić zwycięzców.
I miejsce zdobyła Julia Drab (SP w Załęczu Małym),
II miejsce – Zuzanna Włodarczyk (SP w Pątnowie),
III miejsce – Nadia Zając (SP w Pątnowie),
wyróżnienie przypadło Miłoszowi Hadrianowi (SP w Dzietrznikach).
Nagroda specjalna Wójta Gminy Pątnów trafiła do Ani Kowalik.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci - nagrody książkowe.
W przerwie uczestnicy konkursu mogli zapoznać się z nowościami literackimi zaprezentowanymi na ciekawej wystawce.
Konkurs Pięknego Czytania w naszej szkole to już kilkuletnia tradycja. Wynika on z Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej –„Cała Polska Czyta Dzieciom”, która w tym roku przebiega pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”, a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa.
Cieszy fakt, że nasi uczniowie sięgają po książki, chętnie je czytają. Dzięki temu rozwijają swoje zainteresowania, doskonalą umiejętność pięknego, płynnego czytania, mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Udział w konkursie to także wspaniała okazja do integracji młodzieży naszej Gminy, nawiązania znajomości, przyjaźni.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i życzymy kolejnych niezapomnianych wrażeń podczas literackich podróży, których mottem niech będą słowa W. Szymborskiej:
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.
Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Wójta Gminy Pątnów- Pana Jacka Olczyka, Pani Barbary Żarnowskiej, Pani Krystyny Smugowskiej oraz Pana Artura Białka (redaktora „Kulis Powiatu”), którzy zaszczycili nas swoją obecnością i aktywnie włączyli się w pracę komisji konkursowej.

Organizatorki konkursu - J. Duszyńska i R. Dubas