WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

[ 2017-05-23 ]
Gminna Biblioteka Publiczna w Pątnowie 15 maja 2017 r. gościła Wiesława Drabika, autora ponad dwustu wierszowanych bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal, Martel i Grafix. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Najbardziej znane książeczki to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „Mała mysz skacze czyli myszomania”. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek).
Od kilku lat pan Wiesław odwiedza biblioteki, szkoły i przedszkola w całej Polsce, aby mieć dobry kontakt z czytelnikami. Tak też było i podczas spotkania z najmłodszymi czytelnikami naszej biblioteki. W spotkaniu wzięło udział 70 dzieci wraz z opiekunami: uczniowie klas III z ZSS im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie oraz dzieci z „zerówki” z ZSS im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach.
Autor opowiadał o swojej twórczości, zadawał mnóstwo zagadek, a dobre odpowiedzi nagradzał naklejkami. Dzieci, które uzbierały najwięcej naklejek otrzymały od pisarza książkę z autografem. Przez cały czas trwania spotkania panowała bardzo miła atmosfera. Sympatyczny pisarz wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane przez dzieci pytania i oczywiście rymował. Ma do tego wyjątkowy talent. Każde dziecko mogło zakupić książeczkę oraz uzyskać specjalną dedykację z wpisem pisarza.