WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych i Błyskawicznych

[ 2017-05-23 ]
W Łodzi w dniach 29.04-2.05.2017 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Juniorów Województwa Łódzkiego w Szachach Klasycznych i Błyskawicznych. Wzięło w nich udział ponad 50 zawodników z 7 klubów. Organizatorem zawodów był Okręgowy Związek Szachowy w Łodzi. W turnieju wzięła udział dziewięcioosobowa drużyna UKS Piątka Wieluń, w tym dwoje uczniów z Gminy Pątnów: Weronika Piotrowska i Kacper Mosiala. Rywalizacja w turnieju klasycznym przebiegała na dystansie 9 rund w dwóch grupach turniejowych: dziewczęta i chłopcy do lat 10 – grupa B oraz dziewczęta i chłopcy od 11 do 18 lat – A.  Sędzią głównym zawodów był Sędzia Międzynarodowy Pan Andrzej Miętkiewicz. Po zakończeniu turnieju dokonano podziału na grupy wiekowe określone przepisami  PZSzach.
Najlepiej spośród zawodników UKS Piątka Wieluń spisały się dziewczęta w grupie A wygrywając swoje grupy turniejowe. Natalia Guzik wygrała grupę do lat 16 oraz Michalina Matyjasek grupę do lat 14. Srebrne medale wywalczyli: w grupie chłopców do lat 12 - Szymon Wojtasik (brązowy w tej samej grupie Adam Słonina) a w grupach dziewcząt do lat 8 – Weronika Piotrowska i do lat 10 – Alicja Stępnik.
Pozostali spisali się na miarę swoich możliwości zajmując miejsca w czołówce: Paweł Szymoniak (IV – do lat 14), Kacper Stępnik (VI do lat 12) oraz Kacper Mosiala (VI do lat 8).  Występ wszystkich zawodników można uznać za dobry (czasami do wyższych miejsc brakło troszkę szczęścia) uznając przede wszystkim, że najważniejszą rzeczą było podniesienie jakości gry oraz chęć do walki przy szachownicach. Największe postępy poczynili najmłodsi, dla których był to debiut na tak ważnym szczeblu rozgrywek. Okazuje się, że wprowadzenie zajęć szachowych do wszystkich trzech zespołów szkół w gminie Pątnów po niespełna dwóch latach przynosi swoje wymierne efekty.
Miejsca i zdobycze punktowe zawodników UKS Piątka Wieluń w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Klasycznych:
Chłopcy do lat 14:
4. Szymoniak Paweł          4.0 pkt.
 
Chłopcy do lat 12:
2. Wojtasik Szymon          5.0 pkt.
3. Słonina Adam               4.5 pkt.
6. Stępnik Kacper             3.0 pkt.
 
Chłopcy do lat 8:
6. Mosiala Kacper                   4.0 pkt.
 
Dziewczęta do lat 16:
1.Guzik Natalia                  6.0 pkt.
 
Dziewczęta do lat 14:
1. Matyjasek Michalina       5.0 pkt.
 
Dziewczęta do lat 11:
2. Piotrowska Weronika      3.5 pkt.
 
Po trzech dniach zmagań w szachach klasycznych przyszedł czas na szachy błyskawiczne. W niedzielę (7.06) grano 11 rund tempem 3 min. na zawodnika + 2 sek. doliczane za każdy ruch. Wszyscy uczestnicy zawodów wojewódzkich grali razem, a na koniec sporządzona została klasyfikacja w poszczególnych grupach turniejowych. Zawody blitzowe traktowane są bardziej jako zabawa „na luzie”, dlatego między innymi, że np. każdy ruch nieprawidłowy przegrywa. Ale oczywiście medale Mistrzostw Województwa w Szachach Błyskawicznych są także ważne.
Miejsca zawodników UKS Piątka Wieluń w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych:
 
Chłopcy do lat 14:
4. Szymoniak Paweł
 
Chłopcy do lat 12:
1. Wojtasik Szymon
2. Słonina Adam
6. Stępnik Kacper
 
Chłopcy do lat 8:
3. Mosiala Kacper
 
Dziewczęta do lat 16:
1. Guzik Natalia                  
 
Dziewczęta do lat 14:
2. Matyjasek Michalina
 
Dziewczęta do lat 10:
1. Stępnik Alicja
 
Dziewczęta do lat 8:
2. Piotrowska Weronika
 
Wyjazd na Mistrzostwa Województwa był możliwy dzięki dotacji Urzędu Miasta i Gminy Wieluń oraz wsparciu Gminy Pątnów. Zawodnicy wieluńskiej piątki trenują w MDK MOS Wieluń, zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej  nr 5 w Wieluniu.
W trakcie mistrzostw rozegrano III Ligę Juniorów (Liga Wojewódzka Juniorów), w której nasz zespół zajął trzecie miejsce. W drużynie grali (w kolejności szachownic): Paweł Szymoniak, Natalia Guzik, Adam Słonina, Szymon Wojtasik, Weronika Piotrowska i Michalina Matyjasek.
W klasyfikacji drużynowej w szachach klasycznych klub UKS Piątka Wieluń wywalczył trzecie miejsce.
 
Na zdjęciu zawodnicy UKS Piątka Wieluń wraz z opiekunami i trenerami.