WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Dzień Ziemi

[ 2017-05-15 ]
28 kwietnia 2017 roku uczniowie  Zespołu Szkół Samorządowych  im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach przyłączyli się do obchodów Dnia Ziemi. Jako uczestnicy edukacji ekologicznej zdają  sobie sprawę, że nasza planeta byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie   my – ludzie. Postanowili  zaakcentować swoją przynależność do grona jej przyjaciół i wspólnie troszczyć się  o nasz dom.
Aby uczcić Święto Ziemi, uczniowie starszych klas szkoły podstawowej przygotowali niezwykłą wersję przedstawienia o królewnie i siedmiu krasnoludkach.
Dawno, dawno temu w pięknej i czystej krainie Ekolandii żył sobie król Świat ze swą żoną Śmiecisławą oraz uroczą córeczką, królewną Przyrodą. – Tak rozpoczęła się inscenizacja.
W baśni pojawiły się również krasnoludki: Wesołek, Ogrodnik, Kuchcik, Sprzątuś, Czyścioszek, Pracuś i Myjuszek. Wesołe towarzystwo dbało o porządek. Niestety, zła macocha  zebrała ogromne ilości śmieci i odpadów i rozrzuciła po lesie, chcąc go zatruć. W przedstawieniu nie mogło zabraknąć królewicza Porządnickiego, który razem z krasnalami posegregował śmieci i uratował królewnę.
Miłym akcentem na zakończenie uroczystości stała się piękna recytacja wiersza L. Staffa „Sad o przedwiośniu” w wykonaniu Marty Ochwatowskiej, uczennicy klasy III naszego gimnazjum, a zarazem laureatki XIV Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Gimnazjum nr 1 w Wieluniu.
Nad przygotowaniem inscenizacji czuwały panie: Milena Caban i Renata Dubas. Scenografią zajęła się pani Karolina Ślusarczyk.
Apel został przygotowany w ramach projektu „Moja mała ojczyzna - nasza ekopracownia 2016” realizowanego w naszej szkole.