WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

W kręgu poezji L. Staffa

[ 2017-05-15 ]
25 kwietnia w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu odbył się XIV Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski. Tym razem poświęcony był twórczości Leopolda Staffa - jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku.
"Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów” - motto przewodnie konkursu.
Udział w konkursie to przede wszystkim wielka przygoda dla uczestników i wspaniałe przeżycia dla słuchaczy. W recytowanych utworach można było usłyszeć uniwersalne przesłania: prawdę i dobro, optymizm, nadzieję, miłość do człowieka i świata, zachwyt nad pięknem przyrody.
Wśród 42 uczestników szkół podstawowych oraz gimnazjów znalazły się również uczennice ZSS im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach - Oliwia Lasota z kl. IV SP oraz Marta Ochwatowska z kl. III gim. Z dumą informujemy, że Marta zajęła drugie miejsce. Swoją delikatną, ciepłą interpretacją „Sadu o przedwiośniu” ujęła komisję oraz uczestników konkursu. Oliwia była jedną z najmłodszych uczestniczek, i mimo że nie zajęła miejsca na podium, pięknie poradziła sobie z recytacją i tremą. Wielkie brawa dla dziewczynek i życzymy kolejnych sukcesów.