WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Sadzili z sercem i zaangażowaniem

[ 2017-04-28 ]
7 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzietrznikach uczestniczyli w wycieczce do Leśniczówki w Markach. Tam wspólnie z sekcją młodzieżową OSP w Praszce i Nadleśnictwem Wieluń, w ramach ogólnopolskiej kampanii „1000 drzew na minutę”, posadzili sadzonki drzewek w Markach.
Spotkanie otworzył Nadleśniczy Andrzej Pychyński. Pan Artur Torchała, wyjaśniał dokładnie, jak sadzić roślinki, by się przyjęły, a Sekretarz Nadleśnictwa Wieluń - Pan Mirosław Bednarek nadzorował prace. W razie problemów uczniowie mogli liczyć na ich pomoc. Deszczowa pogoda nie odstraszyła uczestników akcji, którzy z wielkim zaangażowaniem sadzili las.
Celem naszej wyprawy było przede wszystkim zalesienie obszarów Nadleśnictwa Wieluń, spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa, poznanie pospolitych gatunków drzew i krzewów, budzenie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, a także kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów szkoły podstawowej.
Po zakończeniu prac związanych z zadrzewianiem obszarów leśnych uczniowie oraz zaproszeni goście udali się do agrochatki „Mileniówka”, gdzie zostali poczęstowani grochówką, kiełbaską z grilla oraz ciastem.
Szóstoklasiści posadzili pierwsze drzewka, które będą mogli za kilkanaście lat pokazać swojej rodzinie. Wzięli także udział w konkursie na tablicę informacyjną, która stanie w tym miejscu. Uczniowie bardzo zadowoleni z dobrze wykonanego zadania niechętnie wracali do domów.
Wycieczka odbyła się w ramach prowadzonego przez naszą szkołę projektu „Moja mała ojczyzna- nasza ekopracownia 2016”, współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.
Organizatorką przedsięwzięcia była pani Milena Caban.