WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Niezapomniane przeżycia w teatrze

[ 2017-03-30 ]
24 marca 2017r. uczniowie kl. IV, V i VI SP w Dzietrznikach uczestniczyli w wycieczce do Częstochowy. Obejrzeli bardzo ciekawy spektakl pt. „Kometa nad Doliną Muminków” w Teatrze im. Adama Mickiewicza, uczestniczyli w lekcji teatralnej oraz spędzili miło czas w Galerii Jurajskiej.
Pobyt w teatrze to wspaniałe przeżycie dla każdego z nas. Spektakl powstał na podstawie utworu fińskiej pisarki - Tove Jansson, jest poruszającą opowieścią o przyjaźni, pomocy, życzliwości.
Życie w Dolinie Muminków toczy się szczęśliwie i spokojnie. Dom Muminków jest pełnym miłości i bezpiecznym miejscem, otwartym dla gości. Nagle mieszkańcom zagraża zbliżająca się kometa. Ryjek i Muminek wyruszają na tratwie przez zburzone morze w swoją pierwszą podróż, aby dowiedzieć się, co grozi Dolinie. Ich wyprawa jest pełna niesamowitych przygód. Dzielnie pokonują przeszkody, poznają nowych przyjaciół (Muminek nawet zakochuje się w Migotce). Pomysłowa scenografia sprawiła, że mogliśmy podróżować z bohaterami, wspiąć się na szczyt góry, pływać w morzu, łowić perły. Jak zakończy się wędrówka, czy bohaterowie zdołają uratować Dolinę? Aby się o tym przekonać, warto obejrzeć przedstawienie. Polecamy, naprawdę warto!
Z kolei podczas lekcji teatralnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o tym, jak powstaje spektakl (aż 80 prób!). Mogliśmy zwiedzić teatr, obejrzeć rekwizyty wykorzystywane w spektaklach. Poznaliśmy pracę suflera, reżysera, scenografa, oświetleniowca i pracowników technicznych. Wiemy nawet, co to jest zielony spektakl w teatrze. W Galerii Jurajskiej zrobiliśmy drobne zakupy, zjedliśmy posiłek i miło spędziliśmy czas.
Wyjazdy do teatru to tradycja w naszej szkole. Byliśmy na „Tajemniczym ogrodzie”, „Królewiczu i żebraku”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wybierzemy się na kolejny spektakl.
Galeria zdjęć: