WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Lekcja przyrody na żywo – Gady

[ 2017-03-06 ]
Dnia 15 lutego 2017 roku w ZSS w Dzietrznikach odbyła się kolejna lekcja przyrody na żywo. Tematem były gady, a dokładniej węże. Opiekunka opowiedziała nam kilka podstawowych informacji na temat tych zwierząt, np. na czym polega zmiennocieplność. Pokazała nam również piękny zrzucony naskórek węża.
Niespotykani goście: Julian, Kacper, Maciuś wraz z ojcem Jaśkiem, Zygmunt oraz Gucio zjawili się w naszej szkole w dziwny sposób, ponieważ przyniesiono ich w wielkich skrzyniach.
Uczniowie  klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum w ciekawy sposób zgłębili wiedzę o pochodzeniu gadów. Podczas 45 minutowej lekcji nasi wychowankowie dowiedzieli się wielu istotnych i ciekawych informacji o życiu, budowie, zwyczajach, sposobach rozmnażania i odżywiania tej rodziny. Oczywiście największą atrakcją było pogłaskanie węży. Dzięki możliwości dotknięcia tych zwierząt obaliliśmy mit, jako węże miałyby być obślizgłe i wilgotne. Wręcz przeciwnie, ich skóra jest sucha i miła w dotyku. Chętni uczniowie mogli je założyć na szyję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Wąż Gucio - śliczny, biało-żółty albinos różnił się od swoich rówieśników z gatunku kolorem skóry, a także posiadał czerwone oczy. Na koniec spotkania dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat węży, m.in. tego, że zjadają ofiary w całości ( nie trawią tylko kopyt, rogów, sierści) i taki posiłek starcza im na bardzo długo oraz o gatunkach węży, które „widzą ciepło” (termorecepcja).
Lekcja przyrody na żywo – Gady została przeprowadzona przez Agencję Impresaryjno- Artystyczną „Klaps Art” z Krakowa.
 
Była to  niezwykła lekcja przyrody na żywo. Zobaczcie sami...
Galeria zdjęć: