WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Z kalendarza przedszkolaka - miesiąc luty w punkcie przedszkolnym w Grębieniu

[ 2017-03-06 ]
Miesiąc luty w Punkcie Przedszkolnym w Grębieniu, to dni  pełne  wrażeń, przeżyć i doznań. Wiele się tutaj działo. Był to czas na realizację tematyki zimowej połączonej z obserwacją przyrody, zabawami na śniegu , eksperymentami ze śniegiem, ale i czas na wesołą zabawę z wykorzystaniem piankowych klocków MAXI. Sala, do zabaw ruchowych, którą zorganizowaliśmy we własnym zakresie, powstała po feriach zimowych,  była  miłą niespodzianką dla dzieci przedszkolnych.

 
W drugim tygodniu lutego w Punkcie Przedszkolnym w Grębieniu zorganizowane zostały  dwa „kolorowe” dni. Pierwszy dzień - koloru zielonego był związany z poznawaniem kosmosu. Teatrzyk pt. „Kosmiczna przygoda” , podczas którego dzieci oglądały  perypetie ziemskiego robota na jednej z planet Układu Słonecznego wprowadził  wszystkich w radosny nastrój, a wspólne zabawy naśladujące Ufoludki uruchomiły w dzieciach  „kosmiczną” wyobraźnię.

 
We wtorek 14 lutego w Punkcie Przedszkolnym w Grębieniu miał miejsce kolejny  z serii „Kolorowych Dni”. 
Ponieważ w tym dniu obchodzono również Walentynki, to oczywistym jest, że królującym kolorem była czerwień w różnych jej odcieniach.  Czerwony kolor sprawił, iż w Przedszkolu w tym dniu panowała szczególnie ciepła atmosfera, pomimo, że za oknem wciąż trwała zima. Nasi milusińscy pełni zapału uczestniczyli w atrakcjach „Czerwonego Dnia” oraz wykonywali walentynkowe serduszka dla bliskich sobie osób, by po powrocie do domu wręczyć je mamie, tacie lub innemu członkowi rodziny.

 
Mając na celu  zwiększenie  zainteresowania dzieci książką przedszkole podejmuje szereg działań temu sprzyjających, m. in. włączyliśmy się  do projektu Publicznego Przedszkola w Dzietrznikach  „Czytamy misiowi BOBO” związanego z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom. W ramach tejże akcji do naszego Punktu Przedszkolnego zapraszamy również rodziców, którzy czytają bajki oraz aktywnie uczestniczą w zagadkach i zabawach dydaktycznych.

 
Ostatnie dni karnawału to dni otwarte w Punkcie Przedszkolnym w Grębieniu. Zaprosiliśmy dzieci    nie objęte opieką przedszkolną do wspólnych zabaw karnawałowych, zabaw poprzedzonych ogłoszeniem konkursu plastycznego  pt. „Karnawałowa maska”. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomów i upominków odbyło  się 23 lutego podczas zabaw karnawałowych połączonych z tradycjami „Tłustego czwartku”. Z zaproszenia skorzystało  6 dzieci, które z zainteresowaniem  zwiedzały sale zabaw.
Uczestnicy zabaw oglądali z zaciekawieniem barwnych przebierańców, starając się rozpoznać wśród nich swoich kolegów i koleżanki, a skoczna muzyka i wspólne wesołe zabawy wprawiły wszystkich uczestników balu w radosny nastrój. Uwieńczeniem zabawy był tradycyjny pączek oraz wręczenie pamiątkowych baloników.