WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Lekcja przyrody na żywo - Płazy

[ 2017-02-13 ]
Otaczająca nas przyroda często zadziwia, zachwyca i budzi ciekawość, dlatego chcemy poznać ją jak najlepiej z bliska.
W tym celu w ZSS w Dzietrznikach organizowane są "Żywe lekcje przyrody", podczas których uczniowie mogą nie tylko zobaczyć, ale nawet dotknąć zwierząt egzotycznych, na co dzień niespotykanych.
Żaba jest bohaterką wielu wierszy, piosenek, baśni i dyktand ortograficznych... Ale tym razem – wraz z innymi płazami - była bohaterką lekcji przyrody na żywo, która odbyła się 4 stycznia 2017 roku w naszej szkole.
Uczniowie mogli poznać zwyczaje, sposoby rozmnażania i odżywiania oraz środowisko życia tych kręgowców. Dowiedzieli się też, że zmiennocieplne płazy dzielimy na bezogonowe i ogoniaste. Prowadzący zaprezentował kilka okazów tych zwierząt, m.in. kumaki, rzekotki, ropuchy, żaby, traszki oraz salamandry tygrysie. Zaprezentowane okazy pochodzą z różnych stron świata, ponieważ nasze rodzime płazy są pod ochroną i nie można ich hodować w domu. Uczniowie mieli także możliwość usłyszenia nagranych dźwięków wydawanych przez żaby, dlatego bez problemu odróżniają kumkanie od rechotu.
Lekcja przyrody na żywo – Płazy została przeprowadzona przez Agencję Impresaryjno- Artystyczną „Klaps Art” z Krakowa.
"Żywe lekcje  przyrody" są dużym urozmaiceniem nabywania wiedzy przyrodniczej przez uczniów, wzbogacają ten proces oraz na długo utrwalają się w ich pamięci.
Galeria zdjęć: