WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Byliśmy na Targach Edukacyjnych 2017

[ 2017-02-13 ]
9 lutego uczniowie kl. III Publicznego Gimnazjum ZSS w Dzietrznikach uczestniczyli w Targach Edukacyjnych Powiatu Wieluńskiego zorganizowanych w hali sportowej WOSiR w Wieluniu.
Zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018. Oprócz szkół swoją ofertę zaprezentowały również takie placówki, jak Bursa Międzyszkolna, Ochotnicze Hufce Pracy oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu, który zachęcał do udziału w zajęciach artystycznych, konkursach, festiwalach.
Uczniowie mogli zasięgnąć informacji nie tylko o kierunkach kształcenia, kryteriach przyjęcia, ale także dowiedzieli się, jakie programy realizują szkoły, gdzie można wyjechać na zagraniczne wymiany oraz jaki klimat panuje w placówkach. Na własne oczy przekonali się, jak wyglądają zajęcia praktyczne.
Zwiedzili także I LO im. Tadeusza Kościuszki w ramach Dnia Otwartego, gdzie uczestniczyli w ciekawych eksperymentach podczas zajęć biologii i fizyki.
Duże wrażenie robiły tłumy gimnazjalistów, którzy przybyli z Wielunia i okolic. Zainteresowanie ofertą wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych było ogromne.
Szkoły zadbały o barwne, oryginalne, przykuwające uwagę zwiedzających oprawy swoich stanowisk, ciekawe ekspozycje, aby zachęcić trzecioklasistów do podjęcia nauki w ich placówkach. Oferowały materiały informacyjne (ulotki, zakładki do książek z danymi szkoły, plakaty) oraz oryginalne gadżety. Uczniowie klas gastronomicznych zachęcali do degustacji przygotowanych przez siebie smakołyków.
Targi Edukacyjne dzięki dużemu zaangażowaniu wystawców były interesującą formą wsparcia trzecioklasistów w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i wyborze szkoły, za co dziękujemy organizatorom.
Galeria zdjęć: