WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Gdzie się podział Mikołaj?

[ 2016-12-30 ]
Mikołajki to czas radosny i bardzo wyczekiwany przez najmłodszych przez cały rok. To okazja do sprawiania wszelkiego rodzaju niespodzianek. W tym właśnie czasie, dziewiątego grudnia  uczniowie klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Dzietrznikachuczestniczyli w wycieczce do Tarnowskich Gór. Celem tej wyprawy było poznanie górniczej  historii pobliskich terenów oraz przypomnienie  tradycji pieczenia chleba i szacunku do niego.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie Zabytkowej Kopalni Srebra, gdzie w podziemnych korytarzach uczniowie słuchali ciekawych opowieści o Gwarkach. Następnie dzieci odwiedziły Muzeum Chleba w Radzionkowie. Brały udział w pięknej lekcji na temat roli chleba w naszym życiu, zobaczyły starodawną cukiernię, kuchnię oraz sprawdziły, czy wygodne były ławki sprzed 50 lat. Uczniowie mieli również okazję do wypróbowania swoich umiejętności piekarniczych, robiąc własne plecionki. Na zakończenie zwiedzili Sztolnię Czarnego Pstrąga, gdzie wśród nietoperzy i mrocznych tajemnic płynęli podziemnymi kanałami. Chociaż w trakcie wycieczki nigdzie Mikołaja nie znaleziono, uczniowie stwierdzili, że wspólne spędzanie czasu oraz przeżywanie fascynujących przygód to najlepszy prezent.

Sylwia Ludziejewska-Pakuła