WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

 Podziękowania Prezydenta RP za udział w akcji "Narodowe Czytanie" GBP w Pątnowie

 2016-12-29    
Do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pątnowie dotarł list z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z podziękowaniami za udział w akcji Narodowe Czytanie. Oprócz gratulacji otrzymaliśmy również okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis”. "Pragnę gorąco podziękować za Państwa udział w piątej edycji Narodowego Czytania" - napisał pan Prezydent.
"Tego dnia połączył nas geniusz wielkiego pisarza, a jego wybitne dzieło zachwyciło wspaniałymi bohaterami, plastycznością opisu oraz uniwersalnym, mądrym przesłaniem. Tak liczny udział w tej akcji świadczy o niesłabnącym zainteresowaniem Polaków klasyką rodzimej literatury, w której zawarty jest przekaz wartości scalających nasz Naród. Cieszę się, że tegoroczną odsłonę narodowego Czytania uświetniło wiele inicjatyw towarzyszących: wystaw, inscenizacji i konkursów"
"Jeszcze raz składam Państwu podziękowania za włączenie się do akcji Narodowe Czytanie. Dziękuję za to, że połączyło nas umiłowanie rodzimej literatury i pięknej polszczyzny. Za Państwa pośrednictwem przesyłam również wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy w państwa okolicy wspierali akcję i brali w niej udział. Jako wyraz mojego podziękowania przekazuję na państwa ręce okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis”. Mam nadzieję, że będzie on stanowił dla Państwa miłą pamiątkę naszego wspólnego czytania – napisał prezydent Andrzej Duda, jednocześnie zapraszając do uczestnictwa w przyszłorocznym Narodowym Czytaniu i zachęcając do wybrania tytułu kolejnej lektury." - zakończył w liście pan Prezydent RP Andrzej Duda.
List od prezydenta oraz okolicznościowy egzemplarz „Quo vadis” eksponowany jest w naszej bibliotece.
Krystyna Smugowska