WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Wycieczka do Wrocławia

[ 2016-12-29 ]
W piątek 9 grudnia 2016 roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej  Publicznego Gimnazjum w ZSS w Dzietrznikach wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Celem wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego, wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku wrocławskim oraz seans filmowy w kinie Helios.
Młodzież z zainteresowaniem czerpała wiedzę  na temat historii Polski, jej bohaterów i najważniejszych wydarzeń podczas zwiedzania Panoramy Racławickiej. Wiele wrażeń przyniosły również  uczniom zbiory kultury i sztuki polskiej oraz europejskiej w Muzeum Narodowym. Po tak dużej dawce wiedzy dydaktycznej  uczniowie zrelaksowali się, spacerując uliczkami Rynku wrocławskiego w atmosferze zbliżających się wielkimi krokami świąt Bożego Narodzenia. Ostatnim punktem programu wycieczki było wspólne obejrzenie filmu pt.” Lion. Droga do domu”, opartego na autentycznych wydarzeniach.
Dzieci wracały zmęczone, ale szczęśliwe, że mogły razem spędzić ten dzień, odwiedzając ciekawe miejsca i doznając wielu pozytywnych emocji.