WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Z życia przedszkola w Dzietrznikach

[ 2016-12-14 ]
Miesiąc listopad w naszym przedszkolu obfitował w nowe wrażenia i doświadczenia, a to w szczególności za sprawą trzech wycieczek: do Biblioteki Pedagogicznej w Wieluniu z okazji Światowego Dnia Życzliwości, do Punktu Przedszkolnego w Grębieniu z okazji andrzejek oraz do Nadwarciańskiego Grodu w Załęczu Wielkim na "Przedświąteczne spotkanie". Okazuje się, że nie tylko dalekie podróże kształcą, ale również te po naszej małej ojczyźnie.
W bibliotece pedagogicznej dzieci dowiedziały się, co to jest życzliwość,empatia, dowiedziały się, że warto być dobrym człowiekiem oraz, że "magiczne słowa"- przepraszam, proszę, dziękuję powinny nam towarzyszyć każdego dnia. Z zainteresowaniem słuchały wierszy tematycznych czytanych przez Panie pracujące w bibliotece oraz przez Panią psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.
Spotkanie andrzejkowe w Grębieniu upłynęło pod znakiem wróżb, maggi, czarów i oczywiście wspaniałej zabawy. Przedszkolaki z uwagą słuchały imion swoich przyszłych sympatii, tego, co ich czeka w przyszłości, a także ze sporą dawką humoru przygotowywały w wielkim garze "zupę czarownicy". Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Dzieci żegnały się z wielki żalem i przyrzekły spotkać się ponownie.
2 grudnia wyjechaliśmy do Załęcza Wielkiego na "Przedświąteczne spotkanie". Jak się okazało nie my byliśmy tam najważniejszymi gośćmi, otóż spotkanie uświetnił swoją obecnością sam św. Mikołaj, a jak św. Mikołaj to również prezenty. Radości dzieci nie było końca. Uroczystość przebiegła w prawdziwie świątecznej, rodzinnej, cudownej atmosferze.
W imieniu naszym i naszych wychowanków serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną gościnność i życzliwość.