WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Pasowanie na czytelnika Gminnej Biblioteki Publicznej w Pątnowie

[ 2015-03-05 ]
W dniach 25 i 26 lutego 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie odbyło się przygotowane przez Panie bibliotekarki naszej placówki uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki publicznej. Pierwszoklasiści pod opieką swoich wychowawczyń o godzinie 1000 przybyli do biblioteki. Po powitaniu, dzieciom pokazano bibliotekę oraz przedstawiono krótką historię powstania placówki. Dla dzieci pierwsza wizyta w bibliotece to wejście do zupełnie nowego fascynującego świata. Dowiadują się wówczas jakie zasady obowiązują w bibliotece oraz co należy zrobić, żeby zostać czytelnikiem. Poza tym pierwszoklasiści zostają wyposażeni w wiedzę o tym, w jaki sposób ułożone są książki na półkach, jak przechowywane są informacje o wszystkich książkach zgromadzonych w bibliotece oraz co najważniejsze, jak pośród tylu regałów znaleźć interesującą nas książkę. Pierwszoklasiści, po raz pierwszy jako pełnoprawni czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pątnowie, będą mogli wypożyczać książki do domu. Uczniowie pierwszych klas poznali już litery, a teraz uczą się samodzielnie czytać. Jest to więc najlepszy czas, aby przeprowadzić uroczyste pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści złożyli również następujące ślubowanie:
My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy, że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy. Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą!
Przyrzekamy!
Podczas wizyty zorganizowano również kilka zabaw. Wszystkie dzieci brały udział
w czytaniu poszczególnych liter alfabetu, a także odgadywały zagadki związane z książkami literatury dziecięcej. Każde dziecko zostało pasowane na czytelnika biblioteki i otrzymało pamiątkowy dyplom. Spotkanie miało na celu przede wszystkim zachęcenie najmłodszych do korzystania ze zbiorów biblioteki. Dało też okazję do promocji czytelnictwa i biblioteki publicznej. Pasowanie na czytelnika to uroczyste, oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki. Mamy nadzieję, że najmłodsi będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece, do czego ich gorąco zachęcamy.
Galeria zdjęć: