WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

Porywający koncert „KU WOLNOŚCI”

[ 2016-12-01 ]
19 października 2016 r. młodzież Publicznego Gimnazjum w ZSS w Dzietrznikach uczestniczyła w koncercie profilaktycznym „Ku wolności” zorganizowanym w hali WOSiR w Wieluniu z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji.
Spotkanie w głównej mierze dotyczyło uzależnień i zagrożeń, na które narażeni są młodzi ludzie. Na scenie wystąpiła grupa „Wyrwani z Niewoli” z Białegostoku, którą tworzą dwaj raperzy - Jacek Zajkowski(artysta muzyki hip – hop) oraz Piotr Zalewski(student psychologii, autor książki). Przedstawili autorski program profilaktyczno – artystyczny, w którym ukazali życie wolne od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości. Spotkanie z Piotrem i Jackiem było drogowskazem, gdzie szukać pomocy, jak można wyjść z uzależnienia.
Sami od najmłodszych lat poszukiwali szczęścia w narkotykach, alkoholu, przemocy. Wydawało im się, że są wolni i pełni życia, ale tak naprawdę byli w niewoli i żyli w cieniu śmierci. W życiu doświadczyli wiele zła, znaleźli się w sytuacji bez wyjścia, dlatego dzielą się swoim doświadczeniem, nawróceniem z perspektywy osoby uzależnionej, by pomóc przede wszystkim ludziom młodym. Ich zdaniem największym problemem w dzisiejszym świecie jest deficyt miłości, który młodzi ludzie zastępują substancjami zagłuszającymi rzeczywistość.
Młodzież z ogromnym zainteresowaniem słuchała słów prowadzących, którzy przekazywali ważne treści, wzorce postępowania bardzo przystępnym językiem. Byli szczerzy i autentyczni, dzielili się swoim doświadczeniem uzależnienia i wskazywali na wartości, które są niezbędne, by młodzi ludzie mogli prawidłowo funkcjonować w środowisku. Taka forma przekazu spotkała się z dużą aprobatą i zaangażowaniem ze strony uczestników.
Na zakończenie przedstawiciele wszystkich szkół biorących udział w projekcie otrzymali materiały profilaktyczne dotyczące tematyki alkoholizmu, narkomanii, dopalaczy.