WAŻNY KOMUNIKAT
    Zmiana rachunku bankowego dla opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi - nr konta bankowego: 50 9256 0004 0075 8190 2000 0170     

Aktualności

Jak „zrozumieć” media?

[ 2016-11-15 ]
8 listopada grupa uczniów z kl. I, II i III Publicznego Gimnazjum w Dzietrznikach uczestniczyła w WARSZTATACH DZIENNIKARSKICH  „ZROZUMIEĆ MEDIA”, zorganizowanych przez II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu.  Spotkanie poprowadzili dziennikarze TELEWIZJI TRWAM, RADIA MARYJA oraz wykładowcy WYŻSZEJ SZKOŁY KULTURY SPOŁECZNEJ I MEDIALNEJ w Toruniu.
Uczestnicy warsztatów poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą edukacji medialnej w zakresie radia, prasy i telewizji, a także uzyskali odpowiedzi na pytania:
Jak wygląda na co dzień praca dziennikarza, operatora czy prezentera telewizyjnego?
Jakie szanse i zagrożenia niosą ze sobą media?
Jak odnaleźć się w świecie mediów?
Uczniowie mogli spróbować swoich sił przed kamerą, wcielali się w rolę prezentera czy dziennikarza. Dowiedzieli się, jakie wielkie znaczenie w telewizji ma obraz, światło, dźwięk czy montaż. Poruszono też zagadnienia manipulacji w radiu, prasie i telewizji. Zaznaczono m.in. różnice pomiędzy opinią i informacją, perswazją i manipulacją. Wykładowcy zwracali szczególną uwagę na manipulację, która występuje wszędzie, jednak nie zawsze jest kłamstwem.
Uczniowie przekonali się, jak łatwo, operując słowem, obrazem i dźwiękiem, można zmienić informację. Dowiedzieli się, jak trudna jest praca dziennikarza. Z zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach, które miały formę wykładu oraz zajęć praktycznych. 5 godzin spędzonych w II LO w Wieluniu to dla nas ciekawa, wartościowa „lekcja”. Dziękujemy organizatorom, że mogliśmy w niej uczestniczyć.