WAŻNY KOMUNIKAT
        

Aktualności

Jak zostać dziennikarzem?

[ 2016-11-10 ]
Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym.
4 listopada br. szóstoklasiści z nauczycielką języka polskiego – Haliną Kędzior udali się do Wielunia. Pierwszym miejscem, które odwiedzili, była Telewizja Kablowa WSM, która jest koncesjonowaną stacją telewizyjną w Wieluniu  i dysponuje kanałem informacyjno-reklamowym TVK2. Studio telewizyjne mieści się na osiedlu Wyszyńskiego 41.
Widzowie  odbierają ją przez 24 h na dobę, a jej reporterzy są  z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się istotne dla wielunian sprawy.
Gospodarz ośrodka- Piotr Zięba – oprowadził grupę  po studiu telewizyjnym i przedstawił zalety oraz wady pracy dziennikarza.
W studiu znajdował się także montażysta, który zaprezentował proces montowania audycji. Dziennikarze pokazali również sprzęt, który wykorzystują w swojej pracy, a niektórzy uczniowie mogli zobaczyć z bliska kamerę telewizyjną.
 Drugim punktem wycieczki było Radio Ziemi Wieluńskiej, którego studio  mieści się przy ulicy Kilińskiego 23. Grupę z Załęcza Małego powitał redaktor naczelny – prezes Gabriel Wyględacz.
Gospodarz instytucji przedstawił przybyłym zadania radia jako medium publicznego. Wskazał na ciekawe aspekty pracy dziennikarza. Uczniowie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi na zadawane pytania na ten temat.
Z kolei odwiedzono studio, w którym pracuje prezenter– Janusz Gagatek.
Dziewczyny mogły zasiąść w fotelu dziennikarza i poczuć dreszcz emocji.
Po chwili na falach eteru popłynęły pozdrowienia od całej grupy, gdy dziennikarz zapowiedział „hałaśliwych gości z Załęcza Małego”. Następnie prezes Węglarczyk zaprowadził gości do studia montażowego. Na miejscu dwie uczennice zostały zaproszone przez Marcina Marciniaka do studia i został zmontowany materiał z ich pozdrowieniami. Tej czynności dokonał Błażej Pietrzak.
Wszyscy przybyli do studia radiowego mieli możliwość zobaczenia montowania materiału dźwiękowego. Efekt ich pracy można usłyszeć w załączniku.
Uczniowie uznali wycieczkę za ciekawą i pouczającą. Wszystkim się ona bardzo podobała. Dobry humor nie opuszczał uczestników wycieczki w drodze powrotnej. W najbliższym czasie szóstoklasistów czeka jeszcze spotkanie z dziennikarzem lokalnej gazety. A może spośród nich wyrośnie znany dziennikarz?                       
 

 

 

Galeria zdjęć: